شرایط دریافت بیمه بیکاری

 محمد: با سلام! بنده سابقه بیش از 10 سال بیمه دارم و از دی ماه 98 در این کارگاه مشغول بکار شدم  و حقوق پرداختی 3 ماه آخرم 9 میلیون تومان هستش و همین مبلغ هم در لیست بیمه که از سایت تامین اجتماعی دیدم واسم رد کردند. متاهل هستم و الان به من گفتن که از اول مرداد دیگه بهت نیازی نداریم و کسی زیر دست هست رو میخوان بزارن کارهای منو انجام بده!  پیشرفت پروژه حدود 50% و از زمان قرارداد اولیه پروژه که 22 ماه بوده 4 ماه باقی مونده و دارن دوباره تمدیدش میکنن. خودم هم که با شرکت قراردادی ندارم و همه چیز توافقی و شفاهی بوده. با توجه به اینکه در پروژه مشغول بکار بودم آیا به من بیمه بیکاری تعلق میگیره و چه مبلغی؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که اگر قرارداد نداشته باشید که امضا و مهره رسمی داشته باشد معمولاً بیمه بیکاری به علت نقص مدارک رد می‌شود. اگر شرکت پیمانکاری باشد و حق بیمه تان از طریق ردیف پیمان رد بشود نیز بیمه بیکاری تان رد می شود. با این حال اگر بیمه بیکاری تایید شود ۸۰ درصد میانگین حقوق سه ماه آخر تان که از آن حق بیمه که شده است برایتان به عنوان بیمه بیکاری در نظر گرفته می شود یعنی حدود ۷ میلیون تومان به شما ماهیانه بیمه بیکاری داده می شود. اما به نظر من مدارک تان ناقص است و احتمال زیاد دارد که دچار مشکل بشود. به نظر من سعی کنید از یک وکیل متخصص در این زمینه استفاده کنید.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر