اصلاح لیست بیمه

 علی جدیدی: سلام وعرض ادب! بنده راننده کامیونت هستم. کارفرمای بنده پیمانکار شرکت پدرشون هستند. بعد از گذشت 4 سال  متوجه شدم بیمه بنده و خوده کارفرما(صاحب ماشین) را پدرش (صاحب شرکت) واریزمیکنن . از بنده را به عنوان( کارگر ساده) و از صاحب ماشین را به عنوان(حسابدار)! ایاازنظرقانون خلاف مقررات هست یا خیر؟  آیا نیاز به اقدامی از طرف بنده هست  یا خیر؟ با نهایت تشکر؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که از نظر قانونی خلاف مقررات است و چنین کاری نباید انجام بدهند . برای شما باید به عنوان راننده حق بیمه پرداخت کنند و برای این دوستمون هم هر شغلی که دارند پرداخت کند. اقدام خاصی نمیشه کرد یعنی اینکه شما می توانید به تامین اجتماعی اطلاع دهید ولی معمولاً اگر ۶ ماه از تاریخ پرداخت حق‌بیمه گذشته باشه اون حق‌بیمه قطعی شده و لیست بیمه شما هم قطعی خواهد شد . به عنوان راننده کامیونت معمولاً سختی کار تعلق نمی‌گیرد بنابراین مشکل خاصی نیست جز اینکه حق بیمه راننده کامیونت بیشتر است و با پرداخت حق بیمه بیشتر قطعا مستمری بازنشستگی تان بیشتر میشه بنابراین اگر می توانید از این به بعد کار را درست کنید یعنی از این به بعد درخواست دهید که حق بیمه شما به صورت قانونی و بر اساس عنوان شغلی تان پرداخت شود بابت گذشته به نظر من وقتتان را تلف نکنید بهتره .


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر