شکایت برای دیه در شورای حل اختلاف

 دوستی در اینستاگرام از من سوال پرسیده است که برای سرویس دوربین های مدار بسته یک سازمان کشاورزی به یک محل کار رفته است. متاسفانه در محل کار امکانات کافی براشون فراهم نکرده‌اند. به جای اینکه برای ایشان نردبان بیاورند برای ایشان یک بشکه آورده اند که متاسفانه ایشون از روی بشکه سقوط کرده و طحالشون آسیب دیده است. 

فردی که ایشان را دعوت کرده بوده است هزینه ایشان را پرداخت نکرده است. ایشان به بیمارستان مراجعه کرده و بعد از طول درمان به محل کارشان برگشتند و از طریق اداره کار شکایت کردند. متاسفانه در اداره کار ایشون رو کارگر تشخیص ندادند و گفتند که یک کارگر صنفی محسوب می شود که خارج از قواعد اداره کار محسوب می شود. 

از طریق کیفری هم شکایت کرده و حالا بازرسی اداره کار در حال بررسی موضوع است. سوالی که ایشان داشتند اینکه آیا مبلغی  به ایشان تعلق میگیره و هزینه‌های درمان و دیه بهشون داده میشه؟ 

در پاسخ به این دوست عزیزمون باید بگویم که احتمالش بله هست و ممکنه که ایشون کارگر تشخیص داده نشه؟! طبیعی که دیه بهشون تعلق نمی‌گیرد. من پیشنهاد می کنم که از طریق قوانین مدنی شکایت کنید یعنی از طریق شورای حل اختلاف شکایت کنند که امکانات کافی برای این کار ایشان فراهم نشده و درخواست هزینه بیمارستان و هزینه‌ای بابت دیه و بیکار شدن بکنید. این تنها راهی که می تونید بروید.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر