رد لیست بیمه تامین اجتماعی

 ما یک کارگاه ارثی داشتیم از پدرم که بعد فوتش از ۲۶سال پیش تا الان دست برادر بزرگم هست . همیشه با همکار با سازمان تامین اجتماعی منطقه برای خودش بیمه کارگری رد میکرد و کارفرما همون پدرم زده بود یا فکر کنم اسمشو حذف کرده بود فقط فامیلی بود.  بعد سال ۹۵ دیگه باهاش همکاری نکردند و گفتن باید وضعیت بیمه و مجوز مشخص بشه چون مجوز بنام پدرم بود و هنوزم هست. اومد کلی عصبانی و داد و هوار به ما خواهرا که داره بیمه ام خراب میشه باید یکی رو به عنوان کارفرما اسمشو به طور موقت ۳ ماه رد کنم و واقعا هم همینجور بهش مشاوره داده بودند. گفتند سه ماه تا وضعیت مجوز درست بشه .ما هم رفتیم یه اقرار امضا کردیم (اون موقع هم نمیدونستیم چی هست). فقط گفته بودند سه ماه برای بیمه و مامان از همه جا بی خبرم را به عنوان کارفرما معرفی کردیم و اصلا مامانم پای اون برگه امضایی نداره و بعد بلافاصله بردش بیمه و لیست بیمه را بنام مامانم رد کرد و سه ماهه شد چند سال و الان اون بابت اینکه همه رو تحت فشار بذاره که حقی بهمون نرسه میره از مامانم اداره کار شکایت میکنه که من کارگر این بودم! ما هم هنگ کردیم! مامانم یه پیرزن از همه جا بی خبر!  خب ما چه مدارکی بیاریم که این حقوق و دستمزدش را برده همه چی هم که دست خودش بوده با اینکه اداره کار کاملا موضوع را می داند. .حالا برای اینکه اسم مامانم از تو لیست بیمه برداشته بشه چیکار باید کرد؟!از بیمه به دیوان شکایت کرد؟ یا از برادرم شکایت؟

نه شما نمی‌توانید از بیمه به دیوان عدالت اداری شکایت کنید . بیمه خلافی نکرده است که شما شکایت کنید . شما اقرارنامه دادید به بیمه دادید که مادرتان کارفرما است و نهایتاً از محل کار بازرسی شده است و تایید شده است. نه دیوان به نفع شما رای می دهد دهد و بنده فکر نمی‌کنم چنین اقدامی با توجه به زمانی که شکایت در دیوان طول می‌کشد به نفع شما باشد. بهتر است که مستقیماً با خود شعبه بیمه صحبت کنید و از مسئول فنی شعبه بیمه بخواهید که لیست بیمه را رد کند و این موضوع را به برادرتان هم بگویید که می توانید اقرارنامه تان را پس بگیرید و به دروغ خود صحه بگذارید . هر چند ممکن است از شما توسط بیمه هم شکایت شود ولی معمولاً این کار را نمی‌کند و لیست بیمه را رد می‌کنند . به نظر خودم اولین کاری که باید بکنید این است که با مسئول فنی شعبه بیمه در این مورد صحبت کنید و اگر اگر نشد از طریق اداره کل تامین اجتماعی استان تان نامه‌نگاری کرده و وقت حضوری بگیرید و مشکل را بگویید.  اگر این مورد هم حل نشد به نظر من از طریق اداره کار از ایشان شکایت کنید که تمام این موارد صوری بوده است و اقرار نامه شما به دروغ بوده است و ایشان به هیچ وجه کارگر مادر شما نبوده است و خودش به صورت خویش فرما آنجا کار می کردند و تمام این مطالب را هم به مادرتان بگویید تا بداند که ممکن است لیست بیمه رد شود چون معمولاً تأمین اجتماعی به دنبال بهانه‌ای است تا لیست بیمه افراد را رد کند.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه شکستگی بینی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر