رد لیست بیمه تامین اجتماعی

 ما یک کارگاه ارثی داشتیم از پدرم که بعد فوتش از ۲۶سال پیش تا الان دست برادر بزرگم هست . همیشه با همکار با سازمان تامین اجتماعی منطقه برای خودش بیمه کارگری رد میکرد و کارفرما همون پدرم زده بود یا فکر کنم اسمشو حذف کرده بود فقط فامیلی بود.  بعد سال ۹۵ دیگه باهاش همکاری نکردند و گفتن باید وضعیت بیمه و مجوز مشخص بشه چون مجوز بنام پدرم بود و هنوزم هست. اومد کلی عصبانی و داد و هوار به ما خواهرا که داره بیمه ام خراب میشه باید یکی رو به عنوان کارفرما اسمشو به طور موقت ۳ ماه رد کنم و واقعا هم همینجور بهش مشاوره داده بودند. گفتند سه ماه تا وضعیت مجوز درست بشه .ما هم رفتیم یه اقرار امضا کردیم (اون موقع هم نمیدونستیم چی هست). فقط گفته بودند سه ماه برای بیمه و مامان از همه جا بی خبرم را به عنوان کارفرما معرفی کردیم و اصلا مامانم پای اون برگه امضایی نداره و بعد بلافاصله بردش بیمه و لیست بیمه را بنام مامانم رد کرد و سه ماهه شد چند سال و الان اون بابت اینکه همه رو تحت فشار بذاره که حقی بهمون نرسه میره از مامانم اداره کار شکایت میکنه که من کارگر این بودم! ما هم هنگ کردیم! مامانم یه پیرزن از همه جا بی خبر!  خب ما چه مدارکی بیاریم که این حقوق و دستمزدش را برده همه چی هم که دست خودش بوده با اینکه اداره کار کاملا موضوع را می داند. .حالا برای اینکه اسم مامانم از تو لیست بیمه برداشته بشه چیکار باید کرد؟!از بیمه به دیوان شکایت کرد؟ یا از برادرم شکایت؟

نه شما نمی‌توانید از بیمه به دیوان عدالت اداری شکایت کنید . بیمه خلافی نکرده است که شما شکایت کنید . شما اقرارنامه دادید به بیمه دادید که مادرتان کارفرما است و نهایتاً از محل کار بازرسی شده است و تایید شده است. نه دیوان به نفع شما رای می دهد دهد و بنده فکر نمی‌کنم چنین اقدامی با توجه به زمانی که شکایت در دیوان طول می‌کشد به نفع شما باشد. بهتر است که مستقیماً با خود شعبه بیمه صحبت کنید و از مسئول فنی شعبه بیمه بخواهید که لیست بیمه را رد کند و این موضوع را به برادرتان هم بگویید که می توانید اقرارنامه تان را پس بگیرید و به دروغ خود صحه بگذارید . هر چند ممکن است از شما توسط بیمه هم شکایت شود ولی معمولاً این کار را نمی‌کند و لیست بیمه را رد می‌کنند . به نظر خودم اولین کاری که باید بکنید این است که با مسئول فنی شعبه بیمه در این مورد صحبت کنید و اگر اگر نشد از طریق اداره کل تامین اجتماعی استان تان نامه‌نگاری کرده و وقت حضوری بگیرید و مشکل را بگویید.  اگر این مورد هم حل نشد به نظر من از طریق اداره کار از ایشان شکایت کنید که تمام این موارد صوری بوده است و اقرار نامه شما به دروغ بوده است و ایشان به هیچ وجه کارگر مادر شما نبوده است و خودش به صورت خویش فرما آنجا کار می کردند و تمام این مطالب را هم به مادرتان بگویید تا بداند که ممکن است لیست بیمه رد شود چون معمولاً تأمین اجتماعی به دنبال بهانه‌ای است تا لیست بیمه افراد را رد کند.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر