روش محاسبه غرامت نقص عضو تامین اجتماعی

 سلام خسته نباشید ! ببخشید میشه بفرمایید با توجه به اینکه ۲۴سال سابقه دارم غرامت نقص عضو چطور محاسبه میشه وار طرف سازمان تقریبا چقدر تعلق میگیرد  ؟ با توجه به آسیبی که بهم رسیده است ؟ ممنونم از وقتی که برای من گذاشتید . در آخر این مبلغ را کارفرما پرداخت می‌کنه یا سازمان.در ضمن اگر باز هم مقصر باشم میتوانم از غرامت نقص عضو استفاده کنم یا نه ؟ 

ببینید بستگی دارد که شما از کار افتاده جزئی بشوید و یا غرامت نقص عضو بگیرید . به نظر من شما غرامت نقص عضو خواهید گرفت و غرامت نقص عضو مبلغی است که به یکباره پرداخت می شود و معادل ۳۶ برابر میانگین حقوق یک ماه است که در تعداد سالهای بیمه پردازی ضرب می شود و سپس تقسیم بر 30 می شود و سپس در درصد ازکارافتادگی ضرب می شود. مثلاً اگر ۳۰ درصد از کار افتادگی داشته باشید در انتها در 30 ضرب می شود. اما اگر از کار افتاده جزئی شوید که به نظر من امکان ندارد میانگین حقوق یک ماه تان را بر اساس سابقه تان حساب می‌کنند و در تعداد سنوات تان می کنند و تقسیم بر سی می‌کنند و در پایان در درصد ازکارافتادگی ضرب می‌کنند. این مبلغ توسط سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود و ربطی به درصد تقصیر شما یا کارفرما ندارد و سازمان تامین اجتماعی به صورت کامل این مبلغ را پرداخت می نماید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر