شرایط دریافت مرخصی زایمان

 

سارا هاشمی: راجع به مرخصی زایمان سوال دارم؟ من آخرین جایی که مشغول بودم ۶ ماه برام بیمه رد شده اما ما بینش یک ماه رد نشده در واقع من اواسط تیر متوجه بارداری شده بودم و همون ماه هم تو یه کارگاه مشغول شدم که ماه اول یعنی تیر  بیمه برام رد نشد!

از مرداد بیمه رد شد تا بهمن، اسفند هم وقت زایمانمه که مابین این مدت مهر ماه کارفرما فراموش می کند بیمه رد کند و چون من زمان اومدن بازرس تو کارگاه حضور نداشتم دیگه قبول نکردند اون ماه و برایم رد کنند و این وقفه انداخت بین بیمه هایم ولی بعد مهر که ۴ ماه تا زایمانم می شود و دو ماه قبلش بیمه ام تو اون کارگاه رد شده است. ناگفته نمونه که قبل این هم من جایی مشغول بودم که ۶ ماه بیمه رد شد و از اول سال تا مرداد که دوباره این کارگاه برام بیمه رد کنه بیمه نبودم. حالا با این تفاسیر می توانم مرخصی زایمان بگیرم! کلا بیشتر از ۹ سال و نیم سابقه بیمه دارم البته پشت سر هم نیست ؟

پاسخ: بله می توانیدبگیرید. در سال آخر منتهی به بارداری 2 ماه سابقه بیمه را دارید. در مورد شما شائبه بیمه پردازی صوری وجود ندارد چون سابقه نسبتا مناسبی دارید.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

درخواست پیگیری پرونده توسط کارشناس : در صورتیکه نیاز دارید برای به نتیجه رسیدن پرونده تان از یک کارشناس استفاده کنید می توانید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق شماره تلگرام ما 09333644122 درخواست تان را مطرح نموده و مدارک تان را ارسال کنید.