حق بیمه تامین اجتماعی

 سلام! من از کارفرمایم شکایت کردم. بابت حقوق، حق بیمه و بیمه که برایم رد نکرده است. بعد مدتی رضایت دادم و دوباره اعتراض کردم.آیا میتونم بیمه  رو زنده کنم. توی جلسه اداره کار حاضربودم واظهارتم  را نوشتم . اما کارفرمام توی جلسه حاضر نشدند و  نیامد. رای اداره کار صادر شد.نوشته بود دو طرف با هم توافق کردن اما من بخاطر حقوقم کوتاه اومدم. نه بیمه! بعدش فامیلش رضایتنامه رونوشت منم بخاطر اعتمادی که داشتم نخونده امضاش کردم. حالا اعتراض کردم جواب میگیرم؟ 

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که طبق ماده ۱۴۸ قانون کار بیمه تامین اجتماعی الزامی است و قانون بیمه تامین اجتماعی و قانون کار این قانون آمره است یعنی اینکه با رضایت شخصی نمی‌توانید بیمه نشویم. بیمه تامین اجتماعی جدا از دو طرف کارگر و کارفرما طرف سومی به نام سازمان تامین اجتماعی دارد که به نمایندگی از دولت باید بر حفظ امنیت کارگران نظارت کند. بنابراین شما حتی با رضایت هم نمی توانید بیمه را پرداخت نکنید و اداره کار هم حق ندارد بابت حق بیمه رضایتنامه تهیه کند و صرفا بابت حقوق و دیگر مزایای ثابت می تواند رضایت طرفین را بگیرد و رای دهد. بنابراین اگر بابت حق بیمه در مرجع هیات تشخیص و چه در مرجع هیات حل اختلاف اعتراض کنید می‌توانید رای بگیرید چون قانونا باید حق بیمه شما توسط کارفرما پرداخت گردد.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان تلگرام با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر