حق بیمه تامین اجتماعی

 سلام! من از کارفرمایم شکایت کردم. بابت حقوق، حق بیمه و بیمه که برایم رد نکرده است. بعد مدتی رضایت دادم و دوباره اعتراض کردم.آیا میتونم بیمه  رو زنده کنم. توی جلسه اداره کار حاضربودم واظهارتم  را نوشتم . اما کارفرمام توی جلسه حاضر نشدند و  نیامد. رای اداره کار صادر شد.نوشته بود دو طرف با هم توافق کردن اما من بخاطر حقوقم کوتاه اومدم. نه بیمه! بعدش فامیلش رضایتنامه رونوشت منم بخاطر اعتمادی که داشتم نخونده امضاش کردم. حالا اعتراض کردم جواب میگیرم؟ 

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که طبق ماده ۱۴۸ قانون کار بیمه تامین اجتماعی الزامی است و قانون بیمه تامین اجتماعی و قانون کار این قانون آمره است یعنی اینکه با رضایت شخصی نمی‌توانید بیمه نشویم. بیمه تامین اجتماعی جدا از دو طرف کارگر و کارفرما طرف سومی به نام سازمان تامین اجتماعی دارد که به نمایندگی از دولت باید بر حفظ امنیت کارگران نظارت کند. بنابراین شما حتی با رضایت هم نمی توانید بیمه را پرداخت نکنید و اداره کار هم حق ندارد بابت حق بیمه رضایتنامه تهیه کند و صرفا بابت حقوق و دیگر مزایای ثابت می تواند رضایت طرفین را بگیرد و رای دهد. بنابراین اگر بابت حق بیمه در مرجع هیات تشخیص و چه در مرجع هیات حل اختلاف اعتراض کنید می‌توانید رای بگیرید چون قانونا باید حق بیمه شما توسط کارفرما پرداخت گردد.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر