پرداخت حق بیمه برای پر کردن خلاء بیمه ای

 سلام خسته نباشید ! سوالی دارم ؟از سال ۸۲ تا ۸۴ در مخابرات با بیمه تامین اجتماعی مشغول کار بودم. بعد بیکار شدم. یک مدت در سازمان فنی حرفه ای مشغول بودم با بیمه تامین اجتماعی ! از سال ۸۹ به واسطه شرکت با تامین اجتماعی در آموزش و پرورش کار کردم . بعد بیکار شدم از سال ۹۴ تا ۱۴۰۰ در آموزش پرورش با بیمه تامین اجتماعی کار کردم. سوالم این است ایا سالهای بیکاری ام را اگر چه در سازماندهی مختلف بوده می توانم مبلغ بیمه واریز کنم که سابقه حساب شود؟

آیا از طرف سازمان آموزش و  پرورش باید بخشنامه شود یا خودمون از طریق سازمان تامین اجتماعی می توانیم اقدام به پرداخت بیمه کنیم؟ نکته مهم سوالم این است که بیمه سالهای بیکاری فقط یک سازمان رو می توانیم پرداخت کنیم یا سالهای بیکاری همه سازمانها رو؟آیا سازمان فنی حرفه ای با آموزش پرورش یکی هست؟ پرداخت بیمه تامین اجتماعی برای حساب شدن سابقه در افزایش حقوق هم تاثیر دارد؟ یا فقط در حساب بازنشستگی تاثیر دارد؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید اعلام کنم که  یا شاغل هستید یا بیکاری اگر شاغل هستید باید حق بیمه تان از طریق هر شرکتی که کار می کردید پرداخت می شده است چه سازمان فنی حرفه‌ای باشد چه آموزش و پرورش باشد یا هر ارگان دیگر! اگر هم بیکار بوده دیگر حق بیمه پرداخت نشده است و باید در زمان خودش خودتان را بیمه آزاد می‌کردید مانند بیمه اختیاری یا بیمه حرف و مشاغل آزاد و هر نوع بیمه دیگر! در صورتی که جایی کار کرده و حق بیمه تان پرداخت نشده است باید با شکایت به اداره کار و رای گرفتن و ارائه  به تامین اجتماعی و پرداخت حق بیمه توسط کارفرما سابقه تان را درست کنید. اگر هم جایی کار نمی کردید و حق بیمه آزاد هم پرداخت نکرده اید دیگر نمی شود کاری کرد. در مورد سوال دوم تان باید بگویم در صورتی که سابقه بیمه تامین فزایش داشته باشد در میزان حقوق بازنشستگی تاثیر دارد یعنی افزایش سابقه بیمه هم جزء شرایط بازنشستگی است و هم تاثیر مثبتی در میزان حقوق بازنشستگی دارد .


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر