خروج از کفالت در تامین اجتماعی

 سلام! جهت خارج نمودن کفالت مادرم به واحد مستمری رجوع کردم. آن واحد بنده را به واحد فنی ارجاع نمود. گفتند چرا می خواهی خارج کنی؟ در پاسخ عرض کردم برادرم می خواهد تحت تکفل قرار بده!  گفتند خیر اول شما می بایست در نامه قید کنید توانایی مالی نداری بررسی میکنیم دارید یا ندارید؟ آیا پول به مادرتون میدادید یا خیر؟ بعد پاسخ خواهیم داد؟ سوال آیا این موارد صحیح است یا خیر؟

پاسخ: در حالت خارج کردن فرد از کفالت معمولاً شعبه نباید ایراد بگیرد مشکل از جایی شروع می شود که می‌خواهند ببینند چرا شما ایشان را در کفالت خود قراردادی یعنی آیا ایشان درآمد کافی نداشتند که تحت کفالت شما قرار گرفته اند و اگر بفهمد که درآمد کافی داشتند ممکن است بابت هزینه‌های بیمه درمانی ایشان در تمام مدتی که تحت کفالت شما بودند از شما هزینه طلب کند در موردی که می‌گوید که برادرتان می‌خواهد ایشان را تحت تکفل بگیرد احتمالاً شعبه با آن موافقت می‌کند البته بعد از بازرسی های لازم و بعید می‌دانم مشکلی برای شما پیش بیاید فقط  فکر کنم نهایتاً یک ماه طول بکشد تا تاییدیه را بدهند. توصیه من به شما این است که صبوری پیشه کنید تا مجوز صادر گردد.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه شکستگی بینی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر