خروج از کفالت در تامین اجتماعی

 سلام! جهت خارج نمودن کفالت مادرم به واحد مستمری رجوع کردم. آن واحد بنده را به واحد فنی ارجاع نمود. گفتند چرا می خواهی خارج کنی؟ در پاسخ عرض کردم برادرم می خواهد تحت تکفل قرار بده!  گفتند خیر اول شما می بایست در نامه قید کنید توانایی مالی نداری بررسی میکنیم دارید یا ندارید؟ آیا پول به مادرتون میدادید یا خیر؟ بعد پاسخ خواهیم داد؟ سوال آیا این موارد صحیح است یا خیر؟

پاسخ: در حالت خارج کردن فرد از کفالت معمولاً شعبه نباید ایراد بگیرد مشکل از جایی شروع می شود که می‌خواهند ببینند چرا شما ایشان را در کفالت خود قراردادی یعنی آیا ایشان درآمد کافی نداشتند که تحت کفالت شما قرار گرفته اند و اگر بفهمد که درآمد کافی داشتند ممکن است بابت هزینه‌های بیمه درمانی ایشان در تمام مدتی که تحت کفالت شما بودند از شما هزینه طلب کند در موردی که می‌گوید که برادرتان می‌خواهد ایشان را تحت تکفل بگیرد احتمالاً شعبه با آن موافقت می‌کند البته بعد از بازرسی های لازم و بعید می‌دانم مشکلی برای شما پیش بیاید فقط  فکر کنم نهایتاً یک ماه طول بکشد تا تاییدیه را بدهند. توصیه من به شما این است که صبوری پیشه کنید تا مجوز صادر گردد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر