خروج از کفالت در تامین اجتماعی

 سلام! جهت خارج نمودن کفالت مادرم به واحد مستمری رجوع کردم. آن واحد بنده را به واحد فنی ارجاع نمود. گفتند چرا می خواهی خارج کنی؟ در پاسخ عرض کردم برادرم می خواهد تحت تکفل قرار بده!  گفتند خیر اول شما می بایست در نامه قید کنید توانایی مالی نداری بررسی میکنیم دارید یا ندارید؟ آیا پول به مادرتون میدادید یا خیر؟ بعد پاسخ خواهیم داد؟ سوال آیا این موارد صحیح است یا خیر؟

پاسخ: در حالت خارج کردن فرد از کفالت معمولاً شعبه نباید ایراد بگیرد مشکل از جایی شروع می شود که می‌خواهند ببینند چرا شما ایشان را در کفالت خود قراردادی یعنی آیا ایشان درآمد کافی نداشتند که تحت کفالت شما قرار گرفته اند و اگر بفهمد که درآمد کافی داشتند ممکن است بابت هزینه‌های بیمه درمانی ایشان در تمام مدتی که تحت کفالت شما بودند از شما هزینه طلب کند در موردی که می‌گوید که برادرتان می‌خواهد ایشان را تحت تکفل بگیرد احتمالاً شعبه با آن موافقت می‌کند البته بعد از بازرسی های لازم و بعید می‌دانم مشکلی برای شما پیش بیاید فقط  فکر کنم نهایتاً یک ماه طول بکشد تا تاییدیه را بدهند. توصیه من به شما این است که صبوری پیشه کنید تا مجوز صادر گردد.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان تلگرام با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر