شکایت بابت عدم استفاده از مرخصی زایمان

 فریبا فریبرزی: با سلام! نیروی ساعتی با ۸ سال سابقه هستم که بشکل ساعتی در اداره و بیمه تامین اجتماعی کار می کنم. سه سال پیش ۳۲ روز مرخصی زایمان بمن دادند. علیرغم قول مدیر برای۶ ماه طی تماس تلفنی مجبور به عودت بکار بعد از ۳۲ روز شدم. هم اکنون در رابطه با شکواییه می خواستم سوال کنم آیا میتوانم شکایت از اداره کنم ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که حق شکایت شما محفوظ می باشد اگر محل کارتان زیرمجموعه اداره کار می باشد یعنی شرکت خصوصی هستید که تابع قانون کار می باشید می توانید از طریق اداره کار شکایت کرده و بگویید که به زور به محل کار آورده شده اگر ارگانی که کار می‌کنی ارگان دولتی بوده و بیمه تامین تامین اجتماعی می باشد تنها راهی که دارید این است که از طریق دیوان عدالت اداری شکایت کنید البته چون مدت سه سال از این تاریخ گذشت ممکن است کمی مشکل ساز باشد با این حال می توانید شکایت کنید و اگر وکلای خوبی استفاده کنید که برایتان می تواند سودمند باشد هرچند مبلغش آنقدر نیست که شاید بخواهید از وکیل استفاده کنید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر