بیمه حرف و مشاغل یا بیمه اختیاری بهتر است؟

 

مهرداد مومنی: با سلام! بنده چند سال سابقه کار در شرکت دارم و اکنون بصورت آزاد کار می کنم. می خواهم بیمه اختیاری برای خودم رد کنم. متاهل هستم بدون فرزند.اما همسرم شاغل است و توسط کارفرمای خودش بیمه شده است.با این تفاسیر کدام نوع بیمه مناسب بنده می باشد.منظورم از کدام نوع همان 14 و 18 و 27 درصد است؟ و اینکه عدد مبنای محاسبه حق بیمه را که همان حقوق بنده می باشد را بین چه بازه ای می توانم اعلام کنم و افزایش آن بصورت سالیانه چگونه است؟؟ با تشکر؟

پاسخ: به نظر من خودتان را بیمه حرف و مشاغل 18 درصد بکنید. می توانید حداقل را پرداخت کنید که با دفترچه بیمه حدود 400 هزار تومان می شود. می توانید میانگین حق بیمه پرداختی در یک سال اخیرتان را محاسبه کنید. افزایش اسلیانه تان متناسب با افزایش حداقل حق بیمه هر سال است. من روش دوم را پیشنهاد می کنم . یعنی بیمه حرف و مشاغل 18 درصد با میانگین حق بیمه یک سال اخیر!

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

درخواست پیگیری پرونده توسط کارشناس : در صورتیکه نیاز دارید برای به نتیجه رسیدن پرونده تان از یک کارشناس استفاده کنید می توانید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق شماره تلگرام ما 09333644122 درخواست تان را مطرح نموده و مدارک تان را ارسال کنید.