دریافت حقوق بازنشستگی بالا از تامین اجتماعی

 

مهدی: سلام! بنده مرد هستم و ۴۳ سال دارم و بیمه حرف و مشاغل آزاد هستم با نوع ۱۸ درصد. چون همسرم فرهنگی است بیمه درمان را تحت پوشش ایشان هستم و فقط برای بازنشستگی حق بیمه پرداخت می‌کنم. ۴ سوال از محضرتون دارم:

1.     بنده اگر بخواهم برای بازنشستگی حقوق کامل دریافت کنم چند سال باید بیمه پرداخت کنم؟

2.     آیا بالای ۶۰ سال نیز می‌توانم بیمه پرداخت کنم که حقوق کامل دریافت نمایم یا در ۶۰ سالگی متوقف می‌شود؟

3.      بنده که از جایی حقوق نمی‌گیرم و مقدار آن نامشخص است. حقوق بازنشستگی بنده چطور محاسبه می‌شود آیا پایه حقوق وزارت کار آن زمان به من داده می‌شود؟

4.     آیا می‌توانم کاری انجام دهم که حقوق بازنشستگی بنده بیشتر داده شود؟اگر می‌شود لطفا بفرمایید چگونه؟برای سهولت لطفا با ویس پاسخ فرمایید که کمتر متحمل زحمت بشوید.با تشکر و سپاس از شما.

پاسخ: پاسخ به سوالات شما به شرح زیر است:

1.     بهتر است 30 سال حق بیمه پرداخت کنید.

2.     بله تا 35 سال سابقه و تا هر سنی می توانید حق بیمه پرداخت کنید. بیشتر از 30 سال حق بیمه حقوق تان بیشتر می شود.

3.     حقوق بازنشستگی تان میانگین حقوق 2 سال آخر ضربدر سال های بیمه پردازی تان است. البته من حدس می زنم تا سال های دیگر این قانون عوض شود و حق بیمه پرداختی در تمامی سالها اهمیت پیدا کند.

4.     بهتر است 5 تا 10 سال آخر حقوق تان را از طریق یک شرکت خاص رد کنید. همچنین سابقه بالای 30 سال در این زمینه به شما کمک می کند.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر