دریافت حقوق بازنشستگی بالا از تامین اجتماعی

 

مهدی: سلام! بنده مرد هستم و ۴۳ سال دارم و بیمه حرف و مشاغل آزاد هستم با نوع ۱۸ درصد. چون همسرم فرهنگی است بیمه درمان را تحت پوشش ایشان هستم و فقط برای بازنشستگی حق بیمه پرداخت می‌کنم. ۴ سوال از محضرتون دارم:

1.     بنده اگر بخواهم برای بازنشستگی حقوق کامل دریافت کنم چند سال باید بیمه پرداخت کنم؟

2.     آیا بالای ۶۰ سال نیز می‌توانم بیمه پرداخت کنم که حقوق کامل دریافت نمایم یا در ۶۰ سالگی متوقف می‌شود؟

3.      بنده که از جایی حقوق نمی‌گیرم و مقدار آن نامشخص است. حقوق بازنشستگی بنده چطور محاسبه می‌شود آیا پایه حقوق وزارت کار آن زمان به من داده می‌شود؟

4.     آیا می‌توانم کاری انجام دهم که حقوق بازنشستگی بنده بیشتر داده شود؟اگر می‌شود لطفا بفرمایید چگونه؟برای سهولت لطفا با ویس پاسخ فرمایید که کمتر متحمل زحمت بشوید.با تشکر و سپاس از شما.

پاسخ: پاسخ به سوالات شما به شرح زیر است:

1.     بهتر است 30 سال حق بیمه پرداخت کنید.

2.     بله تا 35 سال سابقه و تا هر سنی می توانید حق بیمه پرداخت کنید. بیشتر از 30 سال حق بیمه حقوق تان بیشتر می شود.

3.     حقوق بازنشستگی تان میانگین حقوق 2 سال آخر ضربدر سال های بیمه پردازی تان است. البته من حدس می زنم تا سال های دیگر این قانون عوض شود و حق بیمه پرداختی در تمامی سالها اهمیت پیدا کند.

4.     بهتر است 5 تا 10 سال آخر حقوق تان را از طریق یک شرکت خاص رد کنید. همچنین سابقه بالای 30 سال در این زمینه به شما کمک می کند.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

درخواست پیگیری پرونده توسط کارشناس : در صورتیکه نیاز دارید برای به نتیجه رسیدن پرونده تان از یک کارشناس استفاده کنید می توانید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق شماره تلگرام ما 09333644122 درخواست تان را مطرح نموده و مدارک تان را ارسال کنید.