آیا با تعطیلی کارگاه می توان مشاغل سخت و زیان آور را محاسبه کرد؟

 

سلام! بنده 18 سال توی چاپخونه سره کارم با سرب و دستگاه ملخی و بعد دستگاه ریسوگراف مرکب و سرویس دستگاه بنزین شستوی دستگاه بودم بعد 18 سال مغازه تعطیل شد الان بیمه بیکاری 3 سال بهم دادن 1سال ونیم بیمه بیکاری مونده آیا با وجود کار در چاپخونه ای که این مواد سرب بوده و سره کار داشتیم و بنزین شستشوی دستگاه و سرو صدای دستگاه ملخی چاپ جزء کار و مشاغل سخت و زیان بار نیست؟ متاسفانه کارفرما و شریکشون دنبالش نرفتن و 30سال بازنشسته شدن ضررهای گریبان من شده با وجود سن 43 سالگی نمیدونم کجا مراجعه کنم؟

از شهرستان لارستان فارسم ما کلا هیچ دستگاه چاپ افست نداشته بودیم نداریم. چندین سال فقط با دستگاه ملخی و حروف چینی و سرب سره وصدای دستگاه ملخی بوده و بعد هم ریسوگراف سرویس و شستشوی دستگاه بعد چاپ با بتزین تا حدی کم تینر مغازه 1سال و نیم برشکسته شده ولی دستگاه و حروف سرب و لوازم مونده هست. دستهام بخاطر حساسیت به بنزین دچار خشکی و حتی خون اومدن بند انگشتایم میشد و هنوز هم بهتر نشده بعضی موقعه بند انگشتهایم دچار خشکی و خون اومدن میشه حتی اداره کار لارستانم هیچ جوابی بهم ندادن گفتن 30 ساله بازنشسته میشین اصلا قانونی که شغل بنده کار سخت بوده در نظر نمیگیرن. بخاطر کار اونجا باور کنید دچار پیری زودرس. تمام موهای سرم سفید شده؟

پاسخ: باید در همان زمان درخواست بررسی مشاغل سخت و زیان آور توسط اداره کار می دادید. این کار را الان هم می توانید از طریق اداره کار انجام دهید. البته انها از محل کار بازدید می کنند که چون تعطیل شده است کار کمی سخت است. ضمنا اگر همکارانتان از مزایای مشاغل سخت و زیان آور استفاده کرده باشند این موضوع به نفع شماست. در مجموع چون کار تعطیل شده است کار سختی است اما اگر تائیدیه مشاغل سخت را بگیرید حقوق تان بالا می رود. بخواهید می توانیم برایتان درخواست به اداره کار دهیم.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

درخواست پیگیری پرونده توسط کارشناس : در صورتیکه نیاز دارید برای به نتیجه رسیدن پرونده تان از یک کارشناس استفاده کنید می توانید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق شماره تلگرام ما 09333644122 درخواست تان را مطرح نموده و مدارک تان را ارسال کنید.