هزینه بیمه همسر در تامین اجتماعی برای دریافت دفترچه

 

ناشناس : با سلام! همسرم بر فرض اینکه ضمن اجرای حکم طلاق همه چیز در اداره جات کشور خودکار عمل میکنه بمدت حدود سه سال اسم خانم سابقشون رو در اداره بیمه از پوشش خارج نکرده بودند.

سوال اول: در این سه سال آیا خانم سابقشون می توانستند با تسلیم طلاقنامه برای خودشون دفترچه بگیرند و یا تحت تکفل پدرشون قرار بگیرند؟

سوال دوم: با توجه به اینکه من بعنوان خانم فعلی اخیرا تحت تکفل همسرم برای دفترچه درمانی و بیمه تکمیلی قرار گرفتم و کارفرما تنها نام من رو بعنوان فرد تحت پوشش ایشون ثبت کرده؛ آیا بدلیل خارج نبودن اسم خانم سابق در این سه سال، هزینه بیمه و بیمه تکمیلی خانم سابق ایشون بازم از همسرم کسر می شده است؟ لطفا سوال بدون نام درج گردد؟

پاسخ:

1.     بله ! برای اینکه ایشان از پوشش همسرشان خارج شوند معمولا باید درخواست کتبی بیمه شده اصلی یعنی همسرشان باشد اما اگر طلاقنامه را ارئه دهند می توانند از پوشش همسر خارج شوند و به پوشش پدر اضافه شوند.

2.     اگر اسم شان خارج نشده باشد هزینه بیمه تکمیلی از همسر شما کسر می گردد. بیمه پایه یعنی تامین اجتماعی هزینه ای بابت همسر کم نمی کند.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

درخواست پیگیری پرونده توسط کارشناس : در صورتیکه نیاز دارید برای به نتیجه رسیدن پرونده تان از یک کارشناس استفاده کنید می توانید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق شماره تلگرام ما 09333644122 درخواست تان را مطرح نموده و مدارک تان را ارسال کنید.