هزینه بیمه همسر در تامین اجتماعی برای دریافت دفترچه

 

ناشناس : با سلام! همسرم بر فرض اینکه ضمن اجرای حکم طلاق همه چیز در اداره جات کشور خودکار عمل میکنه بمدت حدود سه سال اسم خانم سابقشون رو در اداره بیمه از پوشش خارج نکرده بودند.

سوال اول: در این سه سال آیا خانم سابقشون می توانستند با تسلیم طلاقنامه برای خودشون دفترچه بگیرند و یا تحت تکفل پدرشون قرار بگیرند؟

سوال دوم: با توجه به اینکه من بعنوان خانم فعلی اخیرا تحت تکفل همسرم برای دفترچه درمانی و بیمه تکمیلی قرار گرفتم و کارفرما تنها نام من رو بعنوان فرد تحت پوشش ایشون ثبت کرده؛ آیا بدلیل خارج نبودن اسم خانم سابق در این سه سال، هزینه بیمه و بیمه تکمیلی خانم سابق ایشون بازم از همسرم کسر می شده است؟ لطفا سوال بدون نام درج گردد؟

پاسخ:

1.     بله ! برای اینکه ایشان از پوشش همسرشان خارج شوند معمولا باید درخواست کتبی بیمه شده اصلی یعنی همسرشان باشد اما اگر طلاقنامه را ارئه دهند می توانند از پوشش همسر خارج شوند و به پوشش پدر اضافه شوند.

2.     اگر اسم شان خارج نشده باشد هزینه بیمه تکمیلی از همسر شما کسر می گردد. بیمه پایه یعنی تامین اجتماعی هزینه ای بابت همسر کم نمی کند.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر