دانشگاه آزاد حق بیمه بیکاری را پرداخت نمی کند؟

 

من کارمند دانشگاه آزاد هستم با 23 سال سابقه کاری و 56 سال سن. وقتی برای بازنشستگی به تامین اجتماعی مراجعه کردم گفتند دانشگاه آزاد 3% رو برای کارمندانش پرداخت نکرده و شما نمی توانید با 30 روز بازنشست بشوید. من می توانم از کارفرما شکایت کنم و دانشگاه را ملزم به پرداخت بکنم. یا اینکه خودم شخصا اونو پرداخت کنم. ممنون؟

پاسخ: 3 درصد تا آنجائیکه می دانم حق بیمه بیکاری است. ولی به هر حال دانشگاه آزاد موظف بوده است 30 درصد حق بیمه را پرداخت کند و اگر 27 درصد پرداخت کرده است معمولا شعب بیمه ایراد می گیرند چون حق بیمه اجباری 30 درصد می باشد. شما دو راه دارید یا میزان جریمه را بپرسید و خودتان پرداخت نمایید و یا اینکه از دانشگاه آزاد به دیوان عدالت اداری شکایت کنید. البته شاید دانشگاه این جواب را بدهد که در هر صورت بیمه بیکاری به شما تعلق نمی گرفته است و نباید 3 درصد را پرداخت کند. اگر دیوان به نفع دانشگاه رای داد باید بر علیه تامین اجتماعی شکایت کنید که قانونا باید از شما 27 درصد حق بیمه تامین اجتماعی کسر کندو با همین 27 درصد حق بیمه شما را بازنشست کند.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

درخواست پیگیری پرونده توسط کارشناس : در صورتیکه نیاز دارید برای به نتیجه رسیدن پرونده تان از یک کارشناس استفاده کنید می توانید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق شماره تلگرام ما 09333644122 درخواست تان را مطرح نموده و مدارک تان را ارسال کنید.