دانشگاه آزاد حق بیمه بیکاری را پرداخت نمی کند؟

 

من کارمند دانشگاه آزاد هستم با 23 سال سابقه کاری و 56 سال سن. وقتی برای بازنشستگی به تامین اجتماعی مراجعه کردم گفتند دانشگاه آزاد 3% رو برای کارمندانش پرداخت نکرده و شما نمی توانید با 30 روز بازنشست بشوید. من می توانم از کارفرما شکایت کنم و دانشگاه را ملزم به پرداخت بکنم. یا اینکه خودم شخصا اونو پرداخت کنم. ممنون؟

پاسخ: 3 درصد تا آنجائیکه می دانم حق بیمه بیکاری است. ولی به هر حال دانشگاه آزاد موظف بوده است 30 درصد حق بیمه را پرداخت کند و اگر 27 درصد پرداخت کرده است معمولا شعب بیمه ایراد می گیرند چون حق بیمه اجباری 30 درصد می باشد. شما دو راه دارید یا میزان جریمه را بپرسید و خودتان پرداخت نمایید و یا اینکه از دانشگاه آزاد به دیوان عدالت اداری شکایت کنید. البته شاید دانشگاه این جواب را بدهد که در هر صورت بیمه بیکاری به شما تعلق نمی گرفته است و نباید 3 درصد را پرداخت کند. اگر دیوان به نفع دانشگاه رای داد باید بر علیه تامین اجتماعی شکایت کنید که قانونا باید از شما 27 درصد حق بیمه تامین اجتماعی کسر کندو با همین 27 درصد حق بیمه شما را بازنشست کند.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق منشی در سال 1400

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر