درخواست مشاغل سخت

 

علیرضا محمدی: با سلام! پدر بنده دارای ۲۱ سال سابقه کار در شهرداری است (۲سال خدمت و ۳سال کار در جای دیگه حساب نشده است و دو بار تصادف کرده که در تصادف اول دست بصورت کامل لمس شده و در تصادف دوم که در حین کار بوده یک پا هم به شدت آسیب دیده و داری ۴ پلاتین است. می خواهیم پدر را باز نشسته کنیم با استفاده از سختی کار! سن پدرم ۴۸سال است؟ آیا سختی کار به کارگر شهرداری تعلق می گیرد؟ آیا حتما باید در کار شهرداری باشد؟ وضعیت جسمانی پدرم بسیار بد است؟

پاسخ: بابت این آسیب ها از کار افتادگی بهشون تعلق نمیگیره! اگر می خواهید از طریق مشاغل سخت و زیان‌آور درخواست بدهید توجه داشته باشید که مشاغل سخت و زیان ‌آور لزوماً به هر شغلی تعلق نمی گیرد. در شهرداری عموما به شغل رفتگری تعلق می گیرد آنهم تازه باید کارشناسی اداره کار تایید کند.

پس اگر می خواهید مشاغل سخت تائید بشود باید درخواست به کمیته تفکیک مشاغل سخت و زیان آور اداره کار بدهید. اگر باهاش موافقت بشه با اون رای می توانید به تامین اجتماعی مراجعه کنید. تازه اون موقع باید این شرکت پیمانکاری یا شهرداری حق بیمه مشاغل سخت و زیان‌آور را پرداخت کنند تا پدرتون بتواند بازنشسته بشود. هر سال مشاغل سخت و زیان آور یک سال و نیم به حساب می آید. اگر بخواهید تا ۴۸ سالگی بازنشسته بشود باید مشاغلی سخت پیوسته باشد  و گرنه باید حداقل ۵۰ سال داشته باشد به گونه‌ای که یک سال مشاغل سخت و زیان آور برای یک سال و نیم حساب بشود. در مجموع کار سختی است اگر دیدید به نتیجه نرسیدید بیمه اختیاری یا حرف و مشاغل آزاد پرداخت کنید تا بازنشسته بشود.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر