درخواست مشاغل سخت

 

علیرضا محمدی: با سلام! پدر بنده دارای ۲۱ سال سابقه کار در شهرداری است (۲سال خدمت و ۳سال کار در جای دیگه حساب نشده است و دو بار تصادف کرده که در تصادف اول دست بصورت کامل لمس شده و در تصادف دوم که در حین کار بوده یک پا هم به شدت آسیب دیده و داری ۴ پلاتین است. می خواهیم پدر را باز نشسته کنیم با استفاده از سختی کار! سن پدرم ۴۸سال است؟ آیا سختی کار به کارگر شهرداری تعلق می گیرد؟ آیا حتما باید در کار شهرداری باشد؟ وضعیت جسمانی پدرم بسیار بد است؟

پاسخ: بابت این آسیب ها از کار افتادگی بهشون تعلق نمیگیره! اگر می خواهید از طریق مشاغل سخت و زیان‌آور درخواست بدهید توجه داشته باشید که مشاغل سخت و زیان ‌آور لزوماً به هر شغلی تعلق نمی گیرد. در شهرداری عموما به شغل رفتگری تعلق می گیرد آنهم تازه باید کارشناسی اداره کار تایید کند.

پس اگر می خواهید مشاغل سخت تائید بشود باید درخواست به کمیته تفکیک مشاغل سخت و زیان آور اداره کار بدهید. اگر باهاش موافقت بشه با اون رای می توانید به تامین اجتماعی مراجعه کنید. تازه اون موقع باید این شرکت پیمانکاری یا شهرداری حق بیمه مشاغل سخت و زیان‌آور را پرداخت کنند تا پدرتون بتواند بازنشسته بشود. هر سال مشاغل سخت و زیان آور یک سال و نیم به حساب می آید. اگر بخواهید تا ۴۸ سالگی بازنشسته بشود باید مشاغلی سخت پیوسته باشد  و گرنه باید حداقل ۵۰ سال داشته باشد به گونه‌ای که یک سال مشاغل سخت و زیان آور برای یک سال و نیم حساب بشود. در مجموع کار سختی است اگر دیدید به نتیجه نرسیدید بیمه اختیاری یا حرف و مشاغل آزاد پرداخت کنید تا بازنشسته بشود.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

درخواست پیگیری پرونده توسط کارشناس : در صورتیکه نیاز دارید برای به نتیجه رسیدن پرونده تان از یک کارشناس استفاده کنید می توانید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق شماره تلگرام ما 09333644122 درخواست تان را مطرح نموده و مدارک تان را ارسال کنید.