آیا برای دریافت مرخصی زایمان به قرارداد نیاز هست؟

 

مریم: سلام! بنده باردار هستم و تا پایان سال جاری قرارداد دارم. می خواستم از مرخصی زایمان قبل از زایمان استفاده کنم ، کارشناس بیمه گفت شما قبل از زایمان سر کار نرفتی و وقتی که زایمان کردی قرارداد و گواهی ولادت رو بیار تا مرخصی زایمان رو از زمانی که نرفتی برایت درست کنیم. حالا من زایمانم توی فروردین است و من از اول بهمن سر کار نرفتم و کارفرما حاضر نیست برای فروردین با من قرارداد ببندد. تکلیف بنده چیست الان؟

پاسخ: برای اینکه بتوانید از مرخصی زایمان استفاده کنید باید قرارداد تا آخر سال داشته باشید و تا قبل از شروع 6 ماه مرخصی زایمان باید حق بیمه تان کامل پرداخت شده باشد. اگر قراردادتان تا آخر اسفند باشد و حق بیمه تان تا آخر دی پرداخت شده باشد کفایت می کند.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

مشاوره رایگان از طریق اینستاگرام : شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید : https://www.instagram.com/bimego.ir/