درخواست بیمه بیکاری به علت زندانی شدن

 

صمد: سلام! یکی از بستگان بنده با سابقه حدودا ۲۵ سال پرداخت بیمه به سازمان تامین اجتماعی به دو سال زندان محکوم شده و حدود ۴ ماه پیش به زندان رفته است. به چه شکلی می تواند از بیمه بیکاری استفاده کند؟  ایشون ۵۳ ساله و متاهل و دارای دو فرزند می باشد؟

پاسخ: اگر کارفرما برایش حق بیمه پرداخت می کرده است می تواند بیمه بیکاری بگیرد. در سامانه اداره کار برای بیمه بیکاری ثبت نام نماید (بعد از گرفتن نام کاربری از دفاتر دولت الکترونیک) و علت بیکار شدن را رد سامانه زندان اعلام کند. بعد از تائید اداره کار و ارسال به تامین اجتماعی و آمدن پیامک باید مدارک زندان و بیمه پردازی شان را به شعبه بیمه ارسال کننده پیامک بفرستید.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

مشاوره رایگان از طریق اینستاگرام : شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید : https://www.instagram.com/bimego.ir/