مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

 

علی یاری: با سالم و احترام ! بنده خودرو خود را پارک نموده و بعد از چند دقیقه خواستم پیاده شوم. کمی ترافیک هم بود. از آینه خودرویی ندیدم ولی درب را باز کردم. یک خودروی تیبا با درب خودرو من برخورد کرد. به افسر زنگ زدم ولی با راننده تیبا توافق کردیم که خسارت را من بدهم.

در محل کار یکی از همکاران گفتند طبق قانون راننده ای که پارک کرده و قصد پیاده شدن دارد اگر درب را باز کند و خودرویی به درب آن برخورد کند مقصر راننده در حال حرکت هست ولی اگر راننده ای برای سوار شدن درب را باز کند و خودرویی با درب آن برخورد کند مقصر راننده پارک شده هست ؟

پاسخ: نه اینگونه نیست. تشخیص این موضوع هم بسیار سخت است. اگر فاصله جلوی ماشین متحرک کمتر از طول خودرو باشد مقصر ماشینی است که در را باز کرده است وگرنه ماشینی که در حال حرکت است مقصر است. البته اثبات مقصر در این زمینه کلا کار سختی است.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

مشاوره رایگان از طریق اینستاگرام : شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید : https://www.instagram.com/bimego.ir/