مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

 

علی یاری: با سالم و احترام ! بنده خودرو خود را پارک نموده و بعد از چند دقیقه خواستم پیاده شوم. کمی ترافیک هم بود. از آینه خودرویی ندیدم ولی درب را باز کردم. یک خودروی تیبا با درب خودرو من برخورد کرد. به افسر زنگ زدم ولی با راننده تیبا توافق کردیم که خسارت را من بدهم.

در محل کار یکی از همکاران گفتند طبق قانون راننده ای که پارک کرده و قصد پیاده شدن دارد اگر درب را باز کند و خودرویی به درب آن برخورد کند مقصر راننده در حال حرکت هست ولی اگر راننده ای برای سوار شدن درب را باز کند و خودرویی با درب آن برخورد کند مقصر راننده پارک شده هست ؟

پاسخ: نه اینگونه نیست. تشخیص این موضوع هم بسیار سخت است. اگر فاصله جلوی ماشین متحرک کمتر از طول خودرو باشد مقصر ماشینی است که در را باز کرده است وگرنه ماشینی که در حال حرکت است مقصر است. البته اثبات مقصر در این زمینه کلا کار سختی است.

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

حقوق ازکارافتادگی 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر