درخواست ازکارافتادگی به علت دیالیز کلیه

 

بهرام: سلام و عرض ادب! خانواده ای هستیم که تا کنون تحت پوشش سازمان بهزیستی بوده ایم ولی به دلایلی و از جمله بیماری پدر به فکر بیمه تامین اجتماعی افتادیم. پدر بنده دیالیزی هستند و با توجه به بیمار خاص بودن آن و هزینه‌های سر سام آور درمان این بیماری می خواهیم از شرایط بیمه تامین اجتماعی استفاده کنیم .

1.     سوال اول :ما چقدر ماهیانه باید برای بیمه تامین اجتماعی پرداخت کنیم؟

2.     سوال دوم :چگونه می توان از شرایط بازنشستگی با توجه به از کار افتادن پدر و بیماری آن استفاده کنیم؟

3.     مستمری بازنشستگان چگونه است و آیا می شود در ماه اول نسبت به آن اقدام کرد؟

پاسخ:

1.     بستگی به نوع بیمه تان دارد. با توجه به شرایط شما اگر بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید حدود 500 هزار تومان و اگر بیمه اختیاری شوید حدود 900 هزار تومان.

2.     ازکارافتادگی به ایشان تعلق نمی گیرد. چون در ابتدای بیمه شدن چک می شوند و بابت بیماری کلیوی نمی توانند درخواست ازکارافتادگی دهند.

3.     مستمری بستگی به سن شان دارد. حداقل یک سال باید سابقه بیمه داشته باشید .

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/