شکایت از کارفرما برای پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی

 

بتمن: مطابق ماده ۱۴۸ قانون کار بیمه های رای اداره کار رو به اجرا گذاشتم. به دلیل اخذ کد کارگاه شعبه تامین اجتماعی پرونده را به بازرسی ارجاع داد تا کد کارگاه را اخذ کرده و گزارش از شرکت مصالح فروشی تهیه کند. با توجه به اینکه شرکت دایر و فعال می باشد اخیرا در مراجعه به بازرسی مسول بازرسی به من گفت که به دلیل اینکه شرکت مصالح فروشی درب و دیوار و حصاری دور تا دور ندارد و حدود و ثغور مشخص نیست اصولا سازمان نمی تواند حق بیمه های اجباری دادنامه هیات حل اختلاف رو از کارفرما اخذ کند و از کارفرما سند مالکیت زمین که به نام خود کارفرما است و پروانه کسب و کارش را ازش خواستیم تا به شعبه تحویل بدهد و اگر هم مدارک رو نیاره باز هم سازمان تامین اجتماعی نمیتونه کاری بکنه و بیمه ها وصول نخواهند شد و برای جنابعالی نیز سابقه بیمه اجباری لحاظ نخواهد شد.

با این احوال و توصیفات اگر کارفرما پروانه کسب و کار و سند مالکیت قطعه زمینش رو به سازمان تحویل نده که تا به امروز هم تحویل نداده بنده چه گناهی مرتکب شدم؟! آیا این انصاف و عدالت هست که حق من اجحاف بشه! سازمان اصلا همکاری نمیکنه و حتی بابت طلبشون از کارفرما شکایتی هم نمی کنند.به دوتا سوالم پاسخ بدهید:

1.     آیا بنده می توانم از طریق دادگستری شکایت کنم تا کارفرما را مجبور به ارائه سند مالکیت زمین و پروانه کسب و کارش به تامین اجتماعی کنم یا خیر نتیجه ای نمی دهد؟

2.     شکایت کیفری کنم بهتر است یا حقوقی؟

پاسخ:

1.     نه ! نتیجه ای نمی دهد. بهتر است به دیوان عدالت اداری از تامین اجتماعی شکایت کنید تا خودش پیگیر دریافت حق بیمه باشد.

2.     هیچکدام در این زمینه جواب نمی دهد.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه شکستگی بینی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر