مقاوله نامه شماره 19 قانون بین المللی کار

 

انتظاری: با سلام و درود! بنده از طرف یک شرکت خارجی که مشکل اخذ مفاصا حساب بیمه تامین اجتماعی برایش بوجود آمده مزاحمتان شدم. موضوع این است که شرکت لیگابو آدمیرال (یک شرکت حقوقی ثبت شده در امارات) بعنوان پیمانکار تهیه غذا (کیترینگ) برای کارفرما (شرکت آی -شیپ که آن نیز شرکتی حقوقی ثبت شده  در امارات است و متعلق به یک هولدینگ ایرانی است) بمدت 2 سال از 2017 تا 2019 کار کرده است. محل کار در یک اسکله نفتی در 18 مایلی جزیره کیش بوده است که ظاهرا در آبهای ایران قرار دارد. کارگران کترینگ در این 2 سال نیز از تبعه هند و فیلیپین بوده اند و برای آنها از طرف پیمانکار، بیمه بین المللی فوت و از کار افتادگی و حوادث و پزشکی در نظر گرفته شده بوده است.

الان کارفرما به بهانه اینکه پیمانکار باید مفاصا حساب بیمه تامین اجتماعی بیاورد، حدود 17 درصد مبلغ کل قرارداد را بلوکه کرده است. در حالیکه طبق بررسی ما از قوانین بیمه، حتی بر فرض مشمول بیمه بودن نفرات (بدلیل محل کار در آبهای ایران)، طبق مقاوله نامه شماره 19 قانون بین المللی کار که ایران و نیز کشورهای تبعه کارگران (هند و فیلیپین) جزء آن هستند، فقط مشمول پرداخت 3 درصد حقوق و دستمزد کارگران خارجی به بیمه ایران باید باشند (که البته پرداخت نشده است). لذا در این مورد راهنمایی می خواستم و اینکه استدلال ما درست است یا خیر؟ 

پاسخ: بله! استدلال شما درست است. مفاصا حساب برای زمانی است که نایتا سابقه بیمه برای پرسنل شرکت پیمانکار بخواهد محاسبه شود ولی در مورد این افراد که تبعه می باشند صرفا بحث حوادث ناشی از کار مطرح است. در قوانین تامین اجتماعی هم تا آنجا که من دیدم صرفا بحث خدمات ازکارافتادگی این افراد مطرح بود. فکر کنم از خود سازمان استعلام بفرمایید بهتر است ولی استدلال شما درست است.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر