مقاوله نامه شماره 19 قانون بین المللی کار

 

انتظاری: با سلام و درود! بنده از طرف یک شرکت خارجی که مشکل اخذ مفاصا حساب بیمه تامین اجتماعی برایش بوجود آمده مزاحمتان شدم. موضوع این است که شرکت لیگابو آدمیرال (یک شرکت حقوقی ثبت شده در امارات) بعنوان پیمانکار تهیه غذا (کیترینگ) برای کارفرما (شرکت آی -شیپ که آن نیز شرکتی حقوقی ثبت شده  در امارات است و متعلق به یک هولدینگ ایرانی است) بمدت 2 سال از 2017 تا 2019 کار کرده است. محل کار در یک اسکله نفتی در 18 مایلی جزیره کیش بوده است که ظاهرا در آبهای ایران قرار دارد. کارگران کترینگ در این 2 سال نیز از تبعه هند و فیلیپین بوده اند و برای آنها از طرف پیمانکار، بیمه بین المللی فوت و از کار افتادگی و حوادث و پزشکی در نظر گرفته شده بوده است.

الان کارفرما به بهانه اینکه پیمانکار باید مفاصا حساب بیمه تامین اجتماعی بیاورد، حدود 17 درصد مبلغ کل قرارداد را بلوکه کرده است. در حالیکه طبق بررسی ما از قوانین بیمه، حتی بر فرض مشمول بیمه بودن نفرات (بدلیل محل کار در آبهای ایران)، طبق مقاوله نامه شماره 19 قانون بین المللی کار که ایران و نیز کشورهای تبعه کارگران (هند و فیلیپین) جزء آن هستند، فقط مشمول پرداخت 3 درصد حقوق و دستمزد کارگران خارجی به بیمه ایران باید باشند (که البته پرداخت نشده است). لذا در این مورد راهنمایی می خواستم و اینکه استدلال ما درست است یا خیر؟ 

پاسخ: بله! استدلال شما درست است. مفاصا حساب برای زمانی است که نایتا سابقه بیمه برای پرسنل شرکت پیمانکار بخواهد محاسبه شود ولی در مورد این افراد که تبعه می باشند صرفا بحث حوادث ناشی از کار مطرح است. در قوانین تامین اجتماعی هم تا آنجا که من دیدم صرفا بحث خدمات ازکارافتادگی این افراد مطرح بود. فکر کنم از خود سازمان استعلام بفرمایید بهتر است ولی استدلال شما درست است.

 در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر