پرداخت حق بیمه معلولان تحت پوشش بهزیستی

 

فاطمه شریفی: من صاحب امتیاز و مسئول فنی یک مرکز یا بهتر بگویم یک کلینیک سازمان بهزیستی هستم. مرکز ما غیر دولتی است ولی مجوز خود را از این سازمان گرفته است. در حال حاضر سه نفر پرسنل دارم که دوتا از آنها دارای معلولیت هستند. این سه نفر از آنجا که ازدواج نکرده اند تحت تکلف پدرانشان هستند و بیمه نمی خواهند یعنی نمی خواهند بیمه پدرانشان را از دست بدهند. چون معلوم نیست از نظر جسمی بتوانند تا کی کار کنند لذا نمی خواهند بیمه مجدد بشوند. این در حالیست که من باید از نظر قانونی و تامین اجتماعی آنها را بیمه کنم. ساعت کار مرکز 9 صبح تا 2 است. لطفا بفرمایید چه راهکاری وجود دارد که من بتوانم آنها را نگه دارم و در عین حال تخلف و خلاف قانون عمل نکرده باشم؟

پاسخ:قانونا باید بیمه شان را پرداخت کنید و البته اگر پرداخت کنید بیمه پدرشان قطع می شود. البته اگر روزی نتوانند کار کنند دوباره می توانند بیمه پدرانشان را برقرار کنند. راه خاصی ندارد.

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر