سن بازنشستگی در تامین اجتماعی

 

علی: سلام!

1.     برای محاسبه میزان مستمری ظاهرا ۲ سال آخر مبنای محاسبه است.مثلا اگر در ماه تیر۱۴۰۰ باز نشسته شوم از اول خرداد ۹۸ تا اول خرداد۱۴۰۰ مبنای محاسبه است یا اول فروردین ۹۸ تا اول فروردین۱۴۰۰ ؟

2.     حقوق تازه بازنشسته تامین اجتماعی مشمول افزایش حقوق مستمری بگیران در همان سال خواهدشد یا خیر؟

3.     من یک سال سابقه حضور در دفاع از کشور را دارم و در دوران خدمت هم مشمول معافیت مالیات بوده ام .آیا در بازنشستگی هم از مزایای خاصی مثلا افزایش مستمری برخوردار خواهم شد یا خیر؟

4.     من ۳۰ سال سابقه کار و ۵۸ سال سن دارم. آیا کارفرما(دانشگاه آزاد) می تواند مرا وادار به بازنشستگی تا قبل از سن ۶۰ بنماید؟ یا با این بهانه برای من مشکلاتی(مثلا کاهش حقوق ، تغییر نوع استخدام و امثال آن) ایجاد نماید؟ ممنون می شوم اگر جواب سوالاتم را به تفکیک سوالات پاسخ بفرمایید.با تشکر فراوان؟

پاسخ:

1.     دو سال آخر بیمه پردازی تان محاسبه می شود.

2.     نه

3.     نه

4.     نه! قانونا چنین حقی ندارند.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه شکستگی بینی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر