درخواست ازکارافتادگی در تامین اجتماعی

 

سلام و احترام ! شرح : آقایی متولد فروردین ۱۳۴۸ حدود ۵۳ سال. اواسط مهر ۶۸ تا اواسط مهر ۷۰ سابقه سربازی (  دو سال سابقه ) . اول مهر ۸۱ تا اول اسفند ۸۴ بیمه اجباری  ( سه سال و ۵ ماه اجباری )  . از مهر ۸۶ تا پایان سال ۹۹ بیمه اختیاری ( ۱۳ سال و ۵ ماه ) . مجموع سوابق ۱۸ سال و ۱۰ ماه.

در سال ۸۱ که تازه بیمه اجباری شده بود ، حالش بد شد ، دکتر بردیم ، متوجه تومور مغزی شدن ،  عمل کرد و تومور را خارج کردند و جمجمه هم از بین رفته بود ، چند ماه بعد ،  جراحی دوم کردند که پروتز به عنوان جمجمه کار گذاشتند ولی پروتز خوب جا گذاری نشده و مایع مغزی به پیشانی و پلک وارد میشه و تورم میکند و سردرد و بیخوابی و ظاهر زشت در چهره و ناراحتی اعصاب و ...

دو  سال و چند ماه  بعد از جراحی دوم ، یعنی اسفند ۸۴  از محل کار در آمد و دیگر بیمه نبود .از مهر ۸۶ تا پایان سال ۹۹  حدود ۱۳ سال و چند ماه هم با دستفروشی و کمک اقوام ، بیمه اختیاری پرداخت و زندگی را گذراند .

متاسفانه با میانسالی و درد پا و کمر و گاهی تشنج و دردهای همیشگی و ۲۰ ساله ی سردرد و بیخوابی و اعصاب ...  دیگر توان کار کردن ندارد و چند ماهی است گوشه خانه افتاده و بیمه اختیاری هم از امسال پرداخت نشده ، شرایط جسمی و روحی و مالی  دکتر رفتن  ندارد و در این گرانیها شرمنده زن و ۳ فرزندش شده  است.

تا کنون هیچ کدام از خدمات تامین اجتماعی مثل :  ایام بیماری  ، بیکاری و ... را استفاده نکرده و از این چیزها سر در نمی آورد.  آیا راهی هست از کار افتاده شوند و حقوقی بگیرند ؟  در نت مطالعه کردم برای کارافتادگی غیر کار ، کارافتادگی کلی ۶۶ درصد باید باشند و شرایط ماده ۷۵ لازم است و متوجه نشدم منظور چیست ، آیا با توضیحاتی که خدمتتان دادم ، شامل کارافتادگی کلی می شوند و  شرایط  این ماده ۷۵ را دارند ؟

اگر انشاالله کارافتاده کلی شوند و شرایط ماده ۷۵ را داشته باشند ، با توجه به اینکه مجموع سوابق ایشان ۱۸ سال و ۱۰ ماه میباشد ، آیا حداقل مستمری را می گیرند یعنی ماده ۱۱۱ شامل ایشان میشود یا خیر ؟ این آقا اواخر سال ۸۱ جراحی کردند .  از مهر ۶۸ تا مهر ۷۰ مدت دو سال  سابقه سربازی دارند . دیگر تا مهر ۸۱ هیچ سابقه ای ندارند . البته کار میکردند ولی  متاسفانه کارفرما بیمه نکرده بوده و هیچ مدرکی برای اثبات اشتغال در آن سالها هم ندارند . سپاسگزارتان میشوم راهنمایی بفرمایید و در حق این آقا برادری کنید

پاسخ: البته بهتر بود بیمه خود را ادامه می دادند با این حال با توجه به شرحی که گفته اید مشکلی ندارد. شما تمام مدارک پزشکی ایشان را جکع آوری کنید و درخواست ازکارافتادگی دهید. به احتمال زیاد به ایشان تعلق می گیرد. ماده 111 هم شامل حال ایشان می شود.

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان تلگرام با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر