درخواست ازکارافتادگی در تامین اجتماعی

 

سلام و احترام ! شرح : آقایی متولد فروردین ۱۳۴۸ حدود ۵۳ سال. اواسط مهر ۶۸ تا اواسط مهر ۷۰ سابقه سربازی (  دو سال سابقه ) . اول مهر ۸۱ تا اول اسفند ۸۴ بیمه اجباری  ( سه سال و ۵ ماه اجباری )  . از مهر ۸۶ تا پایان سال ۹۹ بیمه اختیاری ( ۱۳ سال و ۵ ماه ) . مجموع سوابق ۱۸ سال و ۱۰ ماه.

در سال ۸۱ که تازه بیمه اجباری شده بود ، حالش بد شد ، دکتر بردیم ، متوجه تومور مغزی شدن ،  عمل کرد و تومور را خارج کردند و جمجمه هم از بین رفته بود ، چند ماه بعد ،  جراحی دوم کردند که پروتز به عنوان جمجمه کار گذاشتند ولی پروتز خوب جا گذاری نشده و مایع مغزی به پیشانی و پلک وارد میشه و تورم میکند و سردرد و بیخوابی و ظاهر زشت در چهره و ناراحتی اعصاب و ...

دو  سال و چند ماه  بعد از جراحی دوم ، یعنی اسفند ۸۴  از محل کار در آمد و دیگر بیمه نبود .از مهر ۸۶ تا پایان سال ۹۹  حدود ۱۳ سال و چند ماه هم با دستفروشی و کمک اقوام ، بیمه اختیاری پرداخت و زندگی را گذراند .

متاسفانه با میانسالی و درد پا و کمر و گاهی تشنج و دردهای همیشگی و ۲۰ ساله ی سردرد و بیخوابی و اعصاب ...  دیگر توان کار کردن ندارد و چند ماهی است گوشه خانه افتاده و بیمه اختیاری هم از امسال پرداخت نشده ، شرایط جسمی و روحی و مالی  دکتر رفتن  ندارد و در این گرانیها شرمنده زن و ۳ فرزندش شده  است.

تا کنون هیچ کدام از خدمات تامین اجتماعی مثل :  ایام بیماری  ، بیکاری و ... را استفاده نکرده و از این چیزها سر در نمی آورد.  آیا راهی هست از کار افتاده شوند و حقوقی بگیرند ؟  در نت مطالعه کردم برای کارافتادگی غیر کار ، کارافتادگی کلی ۶۶ درصد باید باشند و شرایط ماده ۷۵ لازم است و متوجه نشدم منظور چیست ، آیا با توضیحاتی که خدمتتان دادم ، شامل کارافتادگی کلی می شوند و  شرایط  این ماده ۷۵ را دارند ؟

اگر انشاالله کارافتاده کلی شوند و شرایط ماده ۷۵ را داشته باشند ، با توجه به اینکه مجموع سوابق ایشان ۱۸ سال و ۱۰ ماه میباشد ، آیا حداقل مستمری را می گیرند یعنی ماده ۱۱۱ شامل ایشان میشود یا خیر ؟ این آقا اواخر سال ۸۱ جراحی کردند .  از مهر ۶۸ تا مهر ۷۰ مدت دو سال  سابقه سربازی دارند . دیگر تا مهر ۸۱ هیچ سابقه ای ندارند . البته کار میکردند ولی  متاسفانه کارفرما بیمه نکرده بوده و هیچ مدرکی برای اثبات اشتغال در آن سالها هم ندارند . سپاسگزارتان میشوم راهنمایی بفرمایید و در حق این آقا برادری کنید

پاسخ: البته بهتر بود بیمه خود را ادامه می دادند با این حال با توجه به شرحی که گفته اید مشکلی ندارد. شما تمام مدارک پزشکی ایشان را جکع آوری کنید و درخواست ازکارافتادگی دهید. به احتمال زیاد به ایشان تعلق می گیرد. ماده 111 هم شامل حال ایشان می شود.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر