پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی

 

رضا میرزایی: سلام! سال ۹۶ سرایدار آمد. به ساختمان ۲۰ واحدی مسکونی! بنده مدیر بودم! اعلام کرد که جایی دیگه بیمه بوده و مبلغ بیمه رو ما بصورت نقدی همراه حقوق واریز کنیم تا بحساب طرفی که بیمه رد می کنه واریز کنه!

بعد از ۲۶ ماه رفت شکایت کرد برای عیدی، اولاد، و غیره.اداره کار بدون سند و مدرک بنفع او رای داد.به همراه ۲۶ ماه حق بیمه ماده ۱۴۸.حالا نامه اجرا را دستش گرفته است.می گویده ۲۵ میلیون تومان شما را جریمه می کنند. ۱۵ تومن نقدا بده تا نامه را ندهم به بیمه! نمیدونم راست می گفته بیمه داشته یا پولارو گرفته و خورده است. حالا سوال من اینه اگر بیمه بوده اون ایام باز منو جریمه می کنند؟و اگر نبوده جریمه دارم؟ آیا این پولو بهش میدن یا میره برای سابقه اش؟ایا این ۱۵ تومن را بدهم میتونه مجددا اقدام کنه؟تشکر لطفا کمک کنید؟

پاسخ:

1.     در هر صورت حق بیمه به نرخ روز حساب می شود. معمولا دوبرابر حداقل بیمه حساب می کنند.

2.     اگر اسبقه داشته است این سابقه هیچ کمکی به وی نمی کند چون همپوشانی دارد و فایده ای ندارد.

3.     به هیچ وجه به ایشان پول ندهید. حتی اگر بدهید و رسید محضری هم بگیرید باز هم می تواند شکایت کند و رای پرداخت حق بیمه بگیرد. طرف سوم تامین اجتماعی است. به هیچ وجه پول ندهید.

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر