احراز سابقه بیمه تامین اجتماعی

 

با سلام! اینجانب بین سالهای ۹۰ تا ۹۵ با یکی از دوستان خود یک شرکت کوچک تاسیس نموده و به صورت پروژه ای کار می کردیم. عنوان شغلی بنده در تاسیس نامه شرکت عضو هیئت مدیره می باشد. در آن سالها چون بنده اطلاعی از بیمه نداشتم تنها یک سال بیمه از طریق شرکت برای خودم رد کردم، اما دوستم که بعنوان مدیر عامل بود تا همین دو سال پیش برای خود بیمه رد کرده است. بنده در حال حاضر ۳۲ سال سن دارم و در یک جای دیگر مشغول به کار هستم.

دوست من در خصوص آن سالهایی که بیمه رد نشده است به من قول نهایت همکاری از جمله پرداخت جریمه را داده است. بنده چگونه می توانم آن سالهایی که بیمه رد نشده است درست نمایم؟ برای حقوق هیچ فیش حقوقی و یا حساب بانکی که اثبات کند من حقوق گرفتم ندارم. آیا می توان عضو هیئت مدیره بودن را کتمان کرد؟ شرکت کلا چهار نفر عضو داشته که من هم یکی از آنها هستم؟

پاسخ: باید مدارکی ارائه کنید که در آنجا کار می کرده اید. البته تایید مدیرعامل برای گرفتن رای اداره کار کافی است ولی شعبه بیمه قطعا مخالفت می کند. اگر پرداخت به حسابتان نباشد و یا مدارک قوی نداشته باشید احتمالا شعبه بیمه سابقه شما را احراز نمی کندهر چند قانونا چنین حقی ندارد. بنابراین باید شکایت به دیوان عدالت اداری کرد. این یک رالی طولانی است که ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد.  ما با داشتن وکالتنامه محضری شما، می توانیم موضوع را پیگیری کنیم ولی نفری در اصفهان نداریم. بنابراین در صورت نیاز باید خودتان در اداره کار و تامین اجتماعی حضور پیدا کنید. البته ما به شما مشاوره می دهیم چه کنید. شکایت هایتان به اداره کار و دیوان عدالت اداری می نویسیم. ولی اول اینکه شما باید یک حداقلی از مدارک را جمع آوری کنید . ثانیا صبور باشید و زمان بگذارید. اگر نیاز به مشاوره بیشتر داشتید در طول هفته زنگ بزنید صحبت کنیم.

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان تلگرام با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر