احراز سابقه بیمه تامین اجتماعی

 

با سلام! اینجانب بین سالهای ۹۰ تا ۹۵ با یکی از دوستان خود یک شرکت کوچک تاسیس نموده و به صورت پروژه ای کار می کردیم. عنوان شغلی بنده در تاسیس نامه شرکت عضو هیئت مدیره می باشد. در آن سالها چون بنده اطلاعی از بیمه نداشتم تنها یک سال بیمه از طریق شرکت برای خودم رد کردم، اما دوستم که بعنوان مدیر عامل بود تا همین دو سال پیش برای خود بیمه رد کرده است. بنده در حال حاضر ۳۲ سال سن دارم و در یک جای دیگر مشغول به کار هستم.

دوست من در خصوص آن سالهایی که بیمه رد نشده است به من قول نهایت همکاری از جمله پرداخت جریمه را داده است. بنده چگونه می توانم آن سالهایی که بیمه رد نشده است درست نمایم؟ برای حقوق هیچ فیش حقوقی و یا حساب بانکی که اثبات کند من حقوق گرفتم ندارم. آیا می توان عضو هیئت مدیره بودن را کتمان کرد؟ شرکت کلا چهار نفر عضو داشته که من هم یکی از آنها هستم؟

پاسخ: باید مدارکی ارائه کنید که در آنجا کار می کرده اید. البته تایید مدیرعامل برای گرفتن رای اداره کار کافی است ولی شعبه بیمه قطعا مخالفت می کند. اگر پرداخت به حسابتان نباشد و یا مدارک قوی نداشته باشید احتمالا شعبه بیمه سابقه شما را احراز نمی کندهر چند قانونا چنین حقی ندارد. بنابراین باید شکایت به دیوان عدالت اداری کرد. این یک رالی طولانی است که ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد.  ما با داشتن وکالتنامه محضری شما، می توانیم موضوع را پیگیری کنیم ولی نفری در اصفهان نداریم. بنابراین در صورت نیاز باید خودتان در اداره کار و تامین اجتماعی حضور پیدا کنید. البته ما به شما مشاوره می دهیم چه کنید. شکایت هایتان به اداره کار و دیوان عدالت اداری می نویسیم. ولی اول اینکه شما باید یک حداقلی از مدارک را جمع آوری کنید . ثانیا صبور باشید و زمان بگذارید. اگر نیاز به مشاوره بیشتر داشتید در طول هفته زنگ بزنید صحبت کنیم.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه شکستگی بینی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر