دریافت دیه از کارفرما

 با سلام وخسته نباشید. بنده در دی ماه  98 در شرکتی در شمال حادثه برام پیش اومد و منجر به شکستگی از مچ پا واسیب به مفصل پا شد. در مرحله اول کچ پا گرفتن ولی ورم ودرد شدید داشتم که در این مدت درگیر بودم. درد و رم هر روز شدیدتر شد تا اینکه از کمرم هم ام آر ای گرفتن و تشخیص پارگی 2دیسک رو دادند. الان نزدیک 4ماهه خونه نشین شدم و پای راستم بشدت درد داره وبرای عمل دیسک کمر برام نوشتن. خواستم مشاوره بگیرم که چه اقدامی باید انجام بدم. ممنون؟

در پاسخ به این دوست عزیزمون که فرمودند که چه کمکی می توانیم بهشون انجام بدهیم باید بگویم که دو راه وجود داره برای اینکه ایشان خدمات بگیرند: مبل و اولین راه استفاده از خدماتی است که تامین اجتماعی ارائه می‌دهد. حقوق حقوق از کار تامین اجتماعی در این زمینه دو خدمت ارائه می‌دهد یک کمک هزینه ایام بیماری دو غرامت  تامین میشه امانقص عضو و بعضی مواقع بگیرید البته از کار افتادگی!

 در مورد کمک هزینه ایام بیماری کافی است   ایشان استعلاجی از پزشک معالج بگیرد وگواهی استعلاجی را به شعبه بیمه ارائه کنید شعبه بیمه را به شورای پزشکی ارجاع می‌دهد و در صورت تایید شورای پزشکی هزینه به ایشان پرداخت می‌شود .توجه داشته باشید که بهتر است استعلاجی را در ابتدای ایام استراحت به شعبه ارائه کنید و در صورتی که استراحت تایید نشد یا مقداری از زمان تایید نشد برای مابقی ایام حق‌بیمه از طرف شرکت پرداخت شود. همچنین در صورتی که درمان شما به ثمر نرسد و این مشکل در بدن شما باقی بماند شما می توانید درخواست از کار افتادگی دهید و در صورتی که کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی از ۱۰% تا ۳۳ درصد برای شما از کار افتادگی بزند می توانید ازکارافتادگی بگیرید.

همچنین شما می توانید از طریق کارفرما برای دریافت دیه اقدام بهتر است از بیمه مسئولیت شرکت دیه بگیرید هر چند  دیه کمتر می‌شود ولی باعث دردسر نمی‌شود اما در صورتی که بخواهید می‌توانید از کارفرما  بابت دیه شکایت کنید ولی ترجیح می‌دهم چنین کاری نکنید چون به سود تان می باشد و باعث دردسر در محیط کار میشه


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر