محاسبه دیه از بین رفتن بویایی

 دوستی به نام میثم در اینستاگرام از بنده سوالی پرسیده شد ایشان فرمودند که چند ماه پیش تصادف کرده اند و بین ایشان و جمجمه شم و پیشانی شان شکسته است و پویایی خودشان را هم از دست داده اند پزشکی قانونی شان را برای تست بویایی فرستاده است و جواب تست این بوده است که اصلاً بویایی ندارد با این حال پزشکی قانونی فقط ۱۴ درصد دیه تعیین کرده است است سال شان این است که چگونه می توانند اعتراض کند چون شنیدن که مبلغ دیه بویایی دیه کامل است؟

 در پاسخ به سوال این دوست عزیز باید اعلام کنم که البته دیه شکستگی جمجمه و پیشانی هم دیه بالایی می باشد اما تست بویایی معمولاً بعد از چندین ماه گذشت طول درمان مشخص می‌شود. اگر بویایی به طور کامل از بین رفته باشد دیه کامل دارد ولی معمولاً بویایی به طور کامل از بین می‌رود و برای همین درصد کمتری داده می شود. با این حال باید دیه را چه مقدار نوشته شده است معمولاً احتمالاً درصد ناچیزی کاهش بویایی نوشته شده است که ۴ درصدی تعیین شده است. بنابراین شما باید با قاضی دادگاه یا دادیار پرونده صحبت کرده و درخواست دهید که مجدداً به شما نامه بدهند تا موضوع این بار در کمیسیون پزشکی قانونی مطرح شود در کمیسیون چند پزشک نشستند و میزان دیه به صورت دقیق تر مشخص می شود این تنها راهی است که دارید.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان تلگرام با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر