شکایت برای حق بیمه تامین اجتماعی از کارفرما

 خانمی به نام مریم در تلگرام از بنده سوال پرسیدند که برادرشان ۵ سال در شرکتی کار کرده‌اند و از این ۵ سال فقط دو سال آخر حق بیمه برای ایشان پرداخت شده است و سه سال اول کار کردن حق بیمه برای ایشان پرداخت نشده است. مدرک خاصی ندارند و تنها تعدادی شاهد دارند که آنها هم حاضر به شهادت نیستند. سوال شان این است که آیا غیر از شکایت قضایی راهی برای اثبات حق بیمه شان دارند ؟ 

در پاسخ به این دوست عزیز باید اعلام کنم که برای پرداخت حق بیمه اصلا نیاز به شکایت قضایی نمیباشد و باید از طریق اداره کار شکایت شکایت کنید. با توجه به اینکه مدارک کافی ندارید احتمال به نتیجه رسیدن تان زیاد نیست . تنها راهی که دارید این است که درخواست بازرسی از محل کار دهید تا کارشناس اداره کار از محل کارتان بازدید نمایند و با بررسی مدارک و مستندات در این زمینه نظر دهند. دقت کنید که معمولاً بازرسی تحقیقی توسط کارشناسان اداره کار انجام نمی‌شود و باید سعی کنید که آنها را مجاب کنید تا بازرسی انجام دهند.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان تلگرام با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر