شکایت برای حق بیمه تامین اجتماعی از کارفرما

 خانمی به نام مریم در تلگرام از بنده سوال پرسیدند که برادرشان ۵ سال در شرکتی کار کرده‌اند و از این ۵ سال فقط دو سال آخر حق بیمه برای ایشان پرداخت شده است و سه سال اول کار کردن حق بیمه برای ایشان پرداخت نشده است. مدرک خاصی ندارند و تنها تعدادی شاهد دارند که آنها هم حاضر به شهادت نیستند. سوال شان این است که آیا غیر از شکایت قضایی راهی برای اثبات حق بیمه شان دارند ؟ 

در پاسخ به این دوست عزیز باید اعلام کنم که برای پرداخت حق بیمه اصلا نیاز به شکایت قضایی نمیباشد و باید از طریق اداره کار شکایت شکایت کنید. با توجه به اینکه مدارک کافی ندارید احتمال به نتیجه رسیدن تان زیاد نیست . تنها راهی که دارید این است که درخواست بازرسی از محل کار دهید تا کارشناس اداره کار از محل کارتان بازدید نمایند و با بررسی مدارک و مستندات در این زمینه نظر دهند. دقت کنید که معمولاً بازرسی تحقیقی توسط کارشناسان اداره کار انجام نمی‌شود و باید سعی کنید که آنها را مجاب کنید تا بازرسی انجام دهند.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر