شکایت از کارفرما برای حق بیمه پرداخت نشده

 دوستی به نام عیسوند از خوزستان شهرستان دزفول با من تماس گرفتند و فرمودند که در یک کارخانه سنگبری کار می کند. ظاهراً کارفرمای ایشان از دی ماه تا اسفندماه حق بیمه ایشان را پرداخت نکرده است و از فروردین به بعد حق بیمه را پرداخت کردند. سوالی که ایشان از ما دارد این است که چه راهی باید بروند تا بتواند این چهار ماه قبل بیمه پرداخت نشده را زنده کند؟

در پاسخ به این دوست عزیزمان باید بگویم که معمولاً حق‌بیمه بعد از شش ماه قطعی می‌شود یعنی اگر حق بیمه پرداخت شود یا نشود تامین اجتماعی دیگر نمی‌تواند در مورد حق بیمه ای ۶ ماه از آن گذشته است دخالت کند. بنابراین اکنون که تیرماه است دیگر نمی‌توان در مورد حق بیمه دی ماه کاری کرد اما در مورد بهمن و اسفند اگر کارفرمای ایشان درخواست دهد که حق بیمه را پرداخت کند و تایید مسئول فنی شعبه بیمه را بگیرد می‌تواند بازرسی کارگاه انجام شود و بعد از بازرسی حق بیمه با جریمه مربوطه از کارفرما درخواست  گردد.

 اما اگر مسئول فنی شعبه این موضوع را نپذیرفت و یا اینکه کارفرما حاضر به پرداخت حق بیمه این چند ماه نشد و همچنین برای پرداخت حق بیمه دی ماه که زمان آن گذشته است تنها راهی که باقی می‌ماند شکایت به اداره کار است. بعد از شکایت به اداره کار در صورت گرفتن رای مثبت حق بیمه باید از طریق اجرای احکام دادگستری رای را به ه شعبه بیمه ارجاع داد و شعبه بیمه موضوع را در کمیته احراز اشتغال بررسی می‌کند و در صورت تایید، حق بیمه را با جریمه از کارفرما دریافت می‌کنند. 

توجه داشته باشید که برای اینکه رای مثبت اداره کار در زمینه حق بیمه را بگیرید باید مدارک مکتوب قوی ارائه کنید و ارائه شاهد و یا مواردی از این قبیل فایده‌ای ندارد. اما در صورتی که بتوانید کارشناس اداره کار را به بازرسی از محل کار ترغیب کنید و ایشان با بازرسی کارکرد شما را نیز تایید کند احتمال موفقیت شما بسیار می شود.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر