دیه شکستگی قوزک پا

 دوستی به نام محسن از اصفهان به بنده پیام داده است که در حادثه ای در محل کار دچار شکستگی قوزک پا شده اند و دو ماه استراحت پزشکی توسط دکتر به ایشان داده شده است. سوال شان این است که دیه شکستگی قوزک پا چقدر است؟ پاسخی که به ایشان می توانم بدهم این است که بابت استراحت پزشکی می تواند از تامین اجتماعی کمک هزینه درمان بگیرد یعنی اگر بیمه تامین اجتماعی داشته باشد می تواند گواهی استعلاجی از پزشک معالج به شعبه بیمه ارائه داده و با تایید شورای پزشکی پس از ارسال پرونده به شورا کمک‌هزینه درمانی بگیرد 

اما بابت دیه باید توجه داشته باشند که دیه مقدر ندارد و ارش دارد. معمولاً حدود ۴ درصد دیه برایش در نظر می‌گیرد یعنی معادل ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به نرخ سال ۱۴۰۰ .البته ایشان بابت دو ماه بیکار ایشان در صورتی که هیچ پولی از جایی نگیرند می‌تواند از کارفرما شکایت کند و همچنین بابت هزینه‌های درمان شان هم می‌توانند به صورت جدا شکایت کنند. البته توصیه من این است که این کار را نکنند چون می خواهند در آن محیط کار کنند.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر