دیه شکستگی قوزک پا

 دوستی به نام محسن از اصفهان به بنده پیام داده است که در حادثه ای در محل کار دچار شکستگی قوزک پا شده اند و دو ماه استراحت پزشکی توسط دکتر به ایشان داده شده است. سوال شان این است که دیه شکستگی قوزک پا چقدر است؟ پاسخی که به ایشان می توانم بدهم این است که بابت استراحت پزشکی می تواند از تامین اجتماعی کمک هزینه درمان بگیرد یعنی اگر بیمه تامین اجتماعی داشته باشد می تواند گواهی استعلاجی از پزشک معالج به شعبه بیمه ارائه داده و با تایید شورای پزشکی پس از ارسال پرونده به شورا کمک‌هزینه درمانی بگیرد 

اما بابت دیه باید توجه داشته باشند که دیه مقدر ندارد و ارش دارد. معمولاً حدود ۴ درصد دیه برایش در نظر می‌گیرد یعنی معادل ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به نرخ سال ۱۴۰۰ .البته ایشان بابت دو ماه بیکار ایشان در صورتی که هیچ پولی از جایی نگیرند می‌تواند از کارفرما شکایت کند و همچنین بابت هزینه‌های درمان شان هم می‌توانند به صورت جدا شکایت کنند. البته توصیه من این است که این کار را نکنند چون می خواهند در آن محیط کار کنند.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر