شکایت از کارفرما برای بیمه

 خانمی در اینستاگرام از من سوالی پرسیده که می‌خواهند از کارفرمایشان شکایت کنند و درخواست دادند که چکار می توانند در این زمینه بکنند چون نزد کارفرمایشان یک سفته ۳۰ میلیون تومانی دارند. 

ایشان در ادامه صحبتهایشان فرمودند که تا مهرماه قرارداد داشتند ولی چون اذیت دیدند فکر کردند جدا بشوند ولی کارفرما مخالفت کرده و گفت چون بهش آموزش زیادی دادند با درخواست شان موافقت نمی شود.

ظاهرا حقوق خرداد ماه و ۱۰ روز تیرماه را بهشون قرار نیست پرداخت کنند و گفتند که شکایت نکند چون ممکنه برای ایشان مشکل بیشتری داشته باشد. 

همچنین باید توجه داشته باشیم که ایشان از بهمن ماه ۱۳۹6 در این شرکت کار کرده‌اند و منتها از فروردین و اردیبهشت همین امسال یعنی سال ۱۴۰۰ برایشان بیمه پرداخت شده و سوال داشته اند که چه کار مفیدی می توان انجام داد؟ 

 در پاسخ به این دوست ما اولین نکته‌ای که باید بگم اینه که این شرکت وظیفه داشت حق بیمه را در تمام این ایام پرداخت کند و در صورتی که شکایت کنند باید بابت حق بیمه تمام این دوران شکایت کنند. 

نکته دومی که باید بگم اینه که حقوق و مزایای ثابت هم کامل باید پرداخت بشه و این حق را دارد که تا آخرین روز کاری حقوقشون رو درخواست کنند. 

نکته سوم اینکه به کارفرما هم باید حق داد یعنی اینکه ایشان هم به هر حال روی شما سرمایه گذاری کرده و نمی خواهد نیرویس را از دست بدهد.

ایشان این حق را دارد که در محاکم غیر اداره کار شکایت کنه و از شما بابت ضرر زیان درخواست مبلغی کنند هرچند معمولا با این درخواست موافقت نمیشه.

 به نظر من بهترین کار اینه که شما از ایشان تو اداره کار شکایت کنید و با تمام مدارک مکتوب که دارید درخواست بدی که حقوق تو بگیری از جمله بیمه تامین اجتماعی اگه مدارک بیمه کامل نباشد بهتر است که درخواست بازرسی از محل کار بدید این بهترین کاری است که میتونی بکنی

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر