درخواست بیمه بیکاری

 کاربری به نام فریبا در اینستاگرام از من پرسیدند که هشت سال در شرکتی کار کرده‌اند و حالا می‌خواهند درخواست ترک کار بدهند. سوالشون این است که آیا می‌تواند از بیمه بیکاری استفاده کنند و اگر به دلایلی نتواند آیا می‌تواند بیمه شان را ادامه بدهند یا نه؟ 

پاسخی که من به این دوست عزیزمون دارم اینه که چرا نتوانند از بیمه بیکاری استفاده کند؟! اگر حداقل در شرکت آخری یکسال سابقه بیمه داشته باشند و کار کرده باشند می‌توانند از بیمه بیکاری استفاده کنند. کافی است قرارداد سال آخرشان را داشته باشند و از کارفرما نامه عدم نیاز بگیرند و در کمتر از یک ماه بعد از ترک کار به سازمان تامین اجتماعی و اداره کار اطلاع بدهند و از طریق سایت اداره کار درخواست بیمه بیکاری بدهند. 

به احتمال زیاد با درخواست شما موافقط می شود. اما اگر به هر دلیلی نتوانند از بیمه بیکاری استفاده کنند به خوبی می توانند خودشان را بیمه کنند. کافی است از یکی از بیمه‌های خویش فرمای تامین اجتماعی استفاده کنند مانند بیمه اختیاری و یا بیمه حرف و مشاغل آزاد. در صورتی که ازدواج کرده‌اند و همسر و فرزند دارند به نظر من استفاده از بیمه اختیاری بهتر است ولی اگر مجرد باشند همان بیمه حرف و مشاغل آزاد کفایت می کند. 

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر