درخواست بیمه بیکاری

 کاربری به نام فریبا در اینستاگرام از من پرسیدند که هشت سال در شرکتی کار کرده‌اند و حالا می‌خواهند درخواست ترک کار بدهند. سوالشون این است که آیا می‌تواند از بیمه بیکاری استفاده کنند و اگر به دلایلی نتواند آیا می‌تواند بیمه شان را ادامه بدهند یا نه؟ 

پاسخی که من به این دوست عزیزمون دارم اینه که چرا نتوانند از بیمه بیکاری استفاده کند؟! اگر حداقل در شرکت آخری یکسال سابقه بیمه داشته باشند و کار کرده باشند می‌توانند از بیمه بیکاری استفاده کنند. کافی است قرارداد سال آخرشان را داشته باشند و از کارفرما نامه عدم نیاز بگیرند و در کمتر از یک ماه بعد از ترک کار به سازمان تامین اجتماعی و اداره کار اطلاع بدهند و از طریق سایت اداره کار درخواست بیمه بیکاری بدهند. 

به احتمال زیاد با درخواست شما موافقط می شود. اما اگر به هر دلیلی نتوانند از بیمه بیکاری استفاده کنند به خوبی می توانند خودشان را بیمه کنند. کافی است از یکی از بیمه‌های خویش فرمای تامین اجتماعی استفاده کنند مانند بیمه اختیاری و یا بیمه حرف و مشاغل آزاد. در صورتی که ازدواج کرده‌اند و همسر و فرزند دارند به نظر من استفاده از بیمه اختیاری بهتر است ولی اگر مجرد باشند همان بیمه حرف و مشاغل آزاد کفایت می کند. 

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر