دیه شکستگی مهره های کمر

 دوستی در تماس تلفنی با بنده میزان‌دیه خودشان و فرزندشان را از من پرسیدند .ایشان فرمودند که دکتر تو پزشکی قانونی شش ماه طول درمان به ایشان داده است و بعد از گذشت ۶ ماه پزشک خودشان نامه داده است که طول درمان شان خاتمه یافته است.  پزشکی قانونی قبلا به ایشان گفته است که ۱۱ مهره کمر شکسته است! من میدونم که مهره های کمر ده تا است و اینکه پلک بالای چشم  شان هم خونریزی کرده است و جمجمه ایشان نیز شکسته است و قطره خونی در سرشان بوده است که آن هم به مرور از بین رفته است میزان دیه این موارد را می‌خواستند بدانند؟  

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگم که شکستگی مهره های کمر چه یک عدد باشد چه 10 عدد همگی ۱۰ درصد دیه دارند که به نرخ دیه سال ۱۴۰۰ معادل ۴۸ میلیون تومان می‌شود. اما بابت خونریزی پلک بالا! خونریزی چشم مانند خونریزی های دیگر اگر در سطح پلک باشد محاسبه می‌شود و بنابراین معمولاً دو درصد دیه در نظر گرفته می‌شود. بابت شکستگی جمجمه و ترک خوردن جمجمه معمولاً هاشمه در نظر گرفته می‌شود یعنی دیه هاشمه که معادل ۱۰ درصد دیه کامل است وبه  نرخ امسال ۴۸ میلیون تومان حساب می شود. 

اگر شکستگی زیاد باشد و نفوذ کرده باشد ارش در  نظر می‌گیرند و ۱۵ درصد دیه تعیین می‌شود. بابت قطره خونی که در سرشان بوده است و بعد از مدتی از بین رفته است معمولاً دیه در نظر گرفته نمی‌شود و بابت شکستگی ترقوه معمولاً ۴ درصد داده می شود مگر اینکه طول ترقوه شان بسیار تغییر کرده باشد که در آن صورت هم معمولا آن ۵۰ درصد هیای که در سایت ها گفته می‌شود داده نمی‌شود و مقداری ارش صرفاً اضافه می‌شود. 

توجه داشته باشید که معمولاً در محاسبه دیه همه دوستان می روند و قانون مجازات اسلامی را از سایت‌ها می‌خواند و فکر می‌کند که دیه به این صورت محاسبه می شود مثلاً دیه شکستگی ترقوه نصف دیه کامل و از این قبیل موارد ولی آنچه که در عمل اتفاق می‌افتد و پزشکی قانونی نظر می‌دهد بسیار با این نظر متفاوت است و پزشکی قانونی معمولاً دیه کمتری در نظر می‌گیرد. پای ملاحظات بیمه‌ای و یا اینکه شخصی بخواهد این را پرداخت کنند در میان است و معمولاً آنگونه که در سایت ها یا در قوانین تعیین شده است ، پزشکی قانونی دیه را تعیین نمی کند.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر