بیمه اجباری تامین اجتماعی

 

سلام وقتتون بخیر! ببخشید من در یک شرکت خصوصی مدت ۸ ماه مشغول به کار بودم.۶ بهمن۹۹  بازرس بیمه اسم بنده رو یادداشت کردن و من طبق خواسته شرکت گفتم از اول دی ۹۹ مشغول به کار شده ام (با اینکه از تیرماه به آن شرکت رفته بودم) . برای لیست بیمه دی ماه نزدیک آخرین مهلت برای ارسال لیست، به من گفتن باید بری اداره بیمه و اعلام کنی که نمیخوای تحت کفالت پدرت باشی تا ما بتوانیم لیست رد کنیم. به اداره بیمه رفتم و با اینکه کارایی که گفتن رو انجام دادم اون روز کار من انجام نشد.به شرکت اطلاع دادم و گفتن موردی نداره با لیست بیمه بعدی اسمتو رد میکنیم بنده هم به دلیل اینکه میخواستم تا آخر اسفند توی اون شرکت بمونم بهشون گفتم اگه اشکالی نداره اصلا اسم منو رد نکنید که بیمه تکمیلی من قطع نشه و اونا هم مخالفتی نکردن.

الان بعد از گذشت ۵  ماه از ارسال لیست بیمه دی با من از طرف شرکت تماس گرفتن و میگن که ما به خاطر اینکه اسم تو رو رد نکردیم برامون مشکل پیش اومده و ازم خواستن برم شرکت و تعهدی بنویسم در رابطه با اینکه به دلیل عدم رضایت پدرم من خودم بیمه نخواستم. الان سوال من اینه که اگر من همچین نامه ای بنویسم آیا جریمه ای به عهده من میفته و ممکنه برام دردسرساز بشه؟ و نحوه محاسبه این نوع جریمه به چه شکله؟ البته یکی دیگه از همکارها هم تا زمانی که بنده در شرکت بودم همچین درخواستی داشتند و با اینکه اسمشون رو به بازرس گفته بودن اما اسم ایشون در لیست بیمه رد نشده بود.خیلی ممنونم ؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که احتمالاً تامین اجتماعی بابت دیما و یا ماه‌های دیگر محل کارتان را جریمه کرده است آنها وظیفه داشتند که حق بیمه شما را پرداخت کند. اگر شما رضایت بدهید و بگویید خودتان هم نخواستید مشکلی حل نمی شو.د تامین اجتماعی باز هم آنها را جریمه می‌کند قانون بیمه تامین اجتماعی طبق ماده ۱۴۸ قانون کار یک قانون آمره است. اگر شما جای دیگه بیمه داشته باشید محل کارتان بیمه اصلی‌تان می باشد و بیمه پدرتان باید قطع شود. نوشتن یا ننوشتن شما برای شرکت تاثیری ندارد و آنها قطعاً جریمه می شوند. در مورد خود شما ممکن است به علت اینکه سر کار بوده پدرتان مجبور شود مبلغی بابت اینکه شما تحت کفالت شان قرار داشته اید و نباید چنین اتفاقی می افتاده است جریمه شود. در مجموع توصیه می کنم چنین کاری نکنید.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر