آیا کارت پایان خدمت برای دریافت بیمه بیکاری ضرری است؟

 دوستی به نام فردین در اینستاگرام از بنده سوال پرسیدند که ایشان تمام شرایط دریافت بیمه بیکاری را دارند ولی متاسفانه اداره کار داشتن شرایط ایشان را رد کرده است و علت این امر را نداشتن کارت پایان خدمت دانستند سوالی که ایشان پرسیده از این است که آیا واقعاً نداشتن کارت پایان خدمت باعث می‌شود که نتوانند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کنند ؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که دیوان عدالت اداری در این زمینه را صادر کرده است یعنی این که دو فرد خواستار ابطال بخشنامه شدند که بخشنامه شماره ۲۳۱۷۷۷ و بر اساس این بخشنامه کسانی که کارت پایان خدمت نداشتند نمی توانستند از بیمه بیکاری استفاده کنند. دلیلی که شاکیان برای این قضیه آوردن یک اینکه در قانون نظام وظیفه صرفاً گفته مستمری بازنشستگی استفاده نکنند و نه مقرری بیمه بیکاری و دلیل دوم اینکه اداره کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری اداره کار اصلا نمیتونه قانون بنویسه در این زمینه و در صلاحیتش نیست نتیجتاً دیوان عدالت اداری به نفع این دو نفر رای داد بنابراین شما باید اگر اداره کار رایت آن را قبول نمی کند از طریق دیوان عدالت اداری شکایت کنیم که شکایت در این زمینه و نوشتن چگونگی نوشتن آن کاری که ما چندین بار انجام دادیم و به راحتی انجام شده است.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

حقوق ازکارافتادگی 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر