سن بازنشستگی در تامین اجتماعی

 1- خواستم ببینم پدر من با 32 سال سابقه کار نحوه بازنشستگی چطور حساب میشه چقدر حقوق می دهند؟

در بازنشستگی با ۳۲ سال سابقه میانگین دستمزد مشمول کسر حق بیمه در دو سال آخر برای یک روز محاسبه می‌شود و در عدد ۳۲ زرد می‌شود بنابراین حقوقتان بر اساس ۳۲ سال محاسبه می‌شود.

2- سلام وقت بخیر خسته نباشید! اگر با ۱۸ سال سابقه ،۲ سال از بیمه بیکاری استفاده کنیم. آیا این دو سال جز سابقه حساب میشود و میشه بعد از ۲ سال بیمه بیکاری با ۲۰ سال بازنشسته شد؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم بیمه بیکاری جزء سابقه کار محسوب می شود و اگر با ۲۰ سال سابقه بتوانید بازنشسته شوید یعنی شرایط سنی بازنشسته شدن را داشته باشید که احتمال شصت سال سن است این دو سال بیمه بیکاری نیز جزئی از سابقه بیمه پردازی شما حساب می شود.

3-دوستی در اینستاگرام از بنده سوال پرسیدند که دو روز شیفت صبح کار می‌کنند از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۹ و دو روز شب کاری دارند و دو روز استراحت که حق شیفت شان ۲۲.۵ درصد تعیین شده است. جدیدا مدیریت به ایشان اعلام کرده است که اشخاصی که بیش از دو روز تعویض شیفت دارند حق شیفت شب از 22.5  درصد به ۱۵ درصد تغییر می‌کند. سوال ایشان این است که آیا چنین کاری قانونی است یا نه؟

جهت محاسبه در صد فوق العاده نوبت کاری کارگران یک واحد لازم است یکصد و هفتاد و شش ساعت اول کارکرد  هر کارگر در طول ماه از کارت تایمکس استخراج و سپس نسبت ساعاتی که در تعداد ساعات استخراج شده به ساعت شب (22 الی 6 صبح ) مقارن بوده محاسبه گردد . چنانچه نسبت محاسبه شده به نیم (نصف) نزدیک باشد فوق العاده نوبت کاری معادل 22.5درصد مزد و چنانچه به سی و سی صدم (0.33) نزدیک باشد میزان فوق العاده 15 درصد خواهد بود . به طور مثال چنانچه کارگر نوبت کاری در طول ماه 190 ساعت کارکرد داشته باشد و از 176 ساعت اول کارکرد مزبور حدود 87 ساعت به ساعات شب افتاده باشد فوق العاده نوبت کاری 22.5درصد خواهد بود .


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر