سن بازنشستگی در تامین اجتماعی

 1- خواستم ببینم پدر من با 32 سال سابقه کار نحوه بازنشستگی چطور حساب میشه چقدر حقوق می دهند؟

در بازنشستگی با ۳۲ سال سابقه میانگین دستمزد مشمول کسر حق بیمه در دو سال آخر برای یک روز محاسبه می‌شود و در عدد ۳۲ زرد می‌شود بنابراین حقوقتان بر اساس ۳۲ سال محاسبه می‌شود.

2- سلام وقت بخیر خسته نباشید! اگر با ۱۸ سال سابقه ،۲ سال از بیمه بیکاری استفاده کنیم. آیا این دو سال جز سابقه حساب میشود و میشه بعد از ۲ سال بیمه بیکاری با ۲۰ سال بازنشسته شد؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم بیمه بیکاری جزء سابقه کار محسوب می شود و اگر با ۲۰ سال سابقه بتوانید بازنشسته شوید یعنی شرایط سنی بازنشسته شدن را داشته باشید که احتمال شصت سال سن است این دو سال بیمه بیکاری نیز جزئی از سابقه بیمه پردازی شما حساب می شود.

3-دوستی در اینستاگرام از بنده سوال پرسیدند که دو روز شیفت صبح کار می‌کنند از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۹ و دو روز شب کاری دارند و دو روز استراحت که حق شیفت شان ۲۲.۵ درصد تعیین شده است. جدیدا مدیریت به ایشان اعلام کرده است که اشخاصی که بیش از دو روز تعویض شیفت دارند حق شیفت شب از 22.5  درصد به ۱۵ درصد تغییر می‌کند. سوال ایشان این است که آیا چنین کاری قانونی است یا نه؟

جهت محاسبه در صد فوق العاده نوبت کاری کارگران یک واحد لازم است یکصد و هفتاد و شش ساعت اول کارکرد  هر کارگر در طول ماه از کارت تایمکس استخراج و سپس نسبت ساعاتی که در تعداد ساعات استخراج شده به ساعت شب (22 الی 6 صبح ) مقارن بوده محاسبه گردد . چنانچه نسبت محاسبه شده به نیم (نصف) نزدیک باشد فوق العاده نوبت کاری معادل 22.5درصد مزد و چنانچه به سی و سی صدم (0.33) نزدیک باشد میزان فوق العاده 15 درصد خواهد بود . به طور مثال چنانچه کارگر نوبت کاری در طول ماه 190 ساعت کارکرد داشته باشد و از 176 ساعت اول کارکرد مزبور حدود 87 ساعت به ساعات شب افتاده باشد فوق العاده نوبت کاری 22.5درصد خواهد بود .


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/