درخواست ازکارافتادگی به علت قطع انگشت

 دوستی در اینستاگرام از بنده سوال پرسیدند که پارسال حین کار در محل کار در خردادماه انگشت کوچک دست راست از ته قطع شده است ن به بیمه تامین اجتماعی مراجعه کرده‌اند که آن‌ها گفتند برای دریافت غرامت نقص عضو از کار افتادگی مدارکشان را تحویل دهند تا پرونده شان به کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی ارجاع شود سوال شان این است که پزشکی قانونی تا سال قبل ده و نیم درصد دیه برای ایشان تعیین کرده است سوال شان این است که ایشان می‌خواهند بدانند بابت این موضوع کمیسیون‌پزشکی چه مبلغی برای ایشان تعیین می کند؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که کمیسیون پزشکی مبلغ تعیین نمی‌کند. کمیسیون پزشکی درصد از کار افتادگی شما را تعیین می کند که در صورتی که بین ۱۰ تا ۳۳ درصد باشد غرامت نقص عضو شما تعلق می‌گیرد و در صورتی که ۳۳ تا ۶۶ درصد باشد از کار افتادگی جزئی به شما تعلق میگیرد. مبلغ غرامت نقص عضو از فرمول محاسبه می شود که متناسب با سابقه پرداخت حق بیمه شما و مبلغ پرداخت حق بیمه شما می باشد. بابت قطعی یک انگشت از نظر تامین اجتماعی بین ۱۰ تا ۱۲ درصد از کار افتادگی تعلق می گیرد که در نتیجه شما غرامت تعلق میگیرد.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/