درخواست ازکارافتادگی به علت قطع انگشت

 دوستی در اینستاگرام از بنده سوال پرسیدند که پارسال حین کار در محل کار در خردادماه انگشت کوچک دست راست از ته قطع شده است ن به بیمه تامین اجتماعی مراجعه کرده‌اند که آن‌ها گفتند برای دریافت غرامت نقص عضو از کار افتادگی مدارکشان را تحویل دهند تا پرونده شان به کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی ارجاع شود سوال شان این است که پزشکی قانونی تا سال قبل ده و نیم درصد دیه برای ایشان تعیین کرده است سوال شان این است که ایشان می‌خواهند بدانند بابت این موضوع کمیسیون‌پزشکی چه مبلغی برای ایشان تعیین می کند؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که کمیسیون پزشکی مبلغ تعیین نمی‌کند. کمیسیون پزشکی درصد از کار افتادگی شما را تعیین می کند که در صورتی که بین ۱۰ تا ۳۳ درصد باشد غرامت نقص عضو شما تعلق می‌گیرد و در صورتی که ۳۳ تا ۶۶ درصد باشد از کار افتادگی جزئی به شما تعلق میگیرد. مبلغ غرامت نقص عضو از فرمول محاسبه می شود که متناسب با سابقه پرداخت حق بیمه شما و مبلغ پرداخت حق بیمه شما می باشد. بابت قطعی یک انگشت از نظر تامین اجتماعی بین ۱۰ تا ۱۲ درصد از کار افتادگی تعلق می گیرد که در نتیجه شما غرامت تعلق میگیرد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر