مدارک اثبات کارکرد در اداره کار

 دوست عزیزی که در اینستاگرام از بنده سوال پرسیدند که ایشان مدتی است در شرکتی مشغول به کار می‌باشند و از اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ تا تیرماه سال ۱۴۰۰ قرارداد داشته‌اند و هر ماه با ایشان قرارداد یکماه بسته می شده است و حقوق همسر وقت پرداخت نشده است ولی برگه قرارداد و فیش حقوقی به ایشان می دادند تا این که از اول تیرماه قرارداد سه ماه بسته شده است ولی از یک تیر تا ۳۱ ۶شهریوربا ایشان قرارداد بسته شدند که در پایان برج تیر به ایشان گفته اند نیازی به حضورشان نیست. تنها مدرکی که دارند عکسی است که از قرارداد بهشان دارد آیا می‌توانند بابت این دوماه شکایت کنند و حقشان را بگیرند؟

 در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که بله می توانید شکایت کنید و در صورت اثبات اینکه این دو ماه بیکار بوده اید می توانید حقوقتان را مطالبه کنید . اما برای اثبات کارکرد تان باید مدارک را دید که کمی قانونی تر باشد. عکس از قرارداد مدرک قانونی نیست و باید اصل قرارداد را کپی اش را داشته باشید. اگر کارفرما زیر این قضیه بزند کار کمی سخت می‌شود و بستگی دارد به آن رای که اداره کار در این زمینه می دهد اگر بازرس بفرستد و با توجه به گزارش بازرسی کارکرد شما را ثابت کند می توانید حقوقتان را بگیرید ولی اگر این کار را نکند و درخواست مدارک بیشتر توسط شماره دهد ممکن است به نتیجه نرسید ۵۰۵۰ می‌گویم به نتیجه می‌رسید.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/