محاسبه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

 با سلام ! در اول مرداد ۱۴۰۰ ترک کارم ثبت شده و ۳۰ سال سنوات دارم و مشمول بازنشستگی شدم ولی هنوز با اداره ام تسویه نکردم . دارای مدرک فوق لیسانس نیز هستم و آخرین سمت بنده در اداره ، رئیس اداره بوده است  . با توجه به ضریب افزایش چشمگیر مستمری بازنشسته ها در سال ۹۹ و با توجه به اینکه قسمت عمده دو سال سنوات آخر خدمت بنده مربوط به قبل از سال ۱۴۰۰ می باشد ، آیا در هنگام محاسبه مقرری بازنشستگی اینجانب این ضریب برای بنده هم محاسبه می شود یا خیر؟ منظور اینکه میزان دریافتی متوسط یا حداقل  یه مستمری بگیر سال ۹۹ با بنده ای که در سال ۱۴۰۰ بازنشسته می شوم  در صورت استفاده از جدول محاسبه عنوان شده تقریبا حدود ۱۰ میلیون تومان می باشد . آیا ضریبی برای جبران آن می باشد؟ حقوق دوسال پیش ۶ میلیون  و آخرین حقوق ۱۵ میلیون است؟!

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید اعلام کنم که رویه ای که تامین اجتماعی در پیش گرفته است محاسبه میانگین دو سال آخر شماست .یعنی احتمالاً محاسبه حق بیمه از مرداد ماه سال ۹۸ تا پایان تیرماه سال ۱۴۰۰ برای شما . ضریب مربوطه که برای افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی استفاده شد و مبتنی بر حقوق سال های ۹۸ و ۹۹ بود در مورد شما استفاده نمی‌شود. البته به نظر من حق با شماست و از این نظر شما و تمام افرادی که در سال ۱۴۰۰ بازنشسته می شوند ضرر می کنید اما فعلاً رویه این است مگر این که بر اساس محاسبات در پایان سال به آن مبلغی اضافه شود. مشکلی که شما دارید این است که حقیقتا از حداقل های حقوق یا متوسط حقوق مستمری بگیران بیشتر محاسبه شده است و در یک اقدام شاید پوپولیستی ضریب خاصی برای امثال شما در سال ۱۴۰۰ مورد استفاده نخواهد گرفت. البته مواردی را که خدمت شما گفتنم بر اساس دستورالعمل خاصی نیست ولی بازنشستگان این چند وقت اخیر را که دیده‌ام هم اینگونه محاسبه شده است.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر