محاسبه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

 با سلام ! در اول مرداد ۱۴۰۰ ترک کارم ثبت شده و ۳۰ سال سنوات دارم و مشمول بازنشستگی شدم ولی هنوز با اداره ام تسویه نکردم . دارای مدرک فوق لیسانس نیز هستم و آخرین سمت بنده در اداره ، رئیس اداره بوده است  . با توجه به ضریب افزایش چشمگیر مستمری بازنشسته ها در سال ۹۹ و با توجه به اینکه قسمت عمده دو سال سنوات آخر خدمت بنده مربوط به قبل از سال ۱۴۰۰ می باشد ، آیا در هنگام محاسبه مقرری بازنشستگی اینجانب این ضریب برای بنده هم محاسبه می شود یا خیر؟ منظور اینکه میزان دریافتی متوسط یا حداقل  یه مستمری بگیر سال ۹۹ با بنده ای که در سال ۱۴۰۰ بازنشسته می شوم  در صورت استفاده از جدول محاسبه عنوان شده تقریبا حدود ۱۰ میلیون تومان می باشد . آیا ضریبی برای جبران آن می باشد؟ حقوق دوسال پیش ۶ میلیون  و آخرین حقوق ۱۵ میلیون است؟!

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید اعلام کنم که رویه ای که تامین اجتماعی در پیش گرفته است محاسبه میانگین دو سال آخر شماست .یعنی احتمالاً محاسبه حق بیمه از مرداد ماه سال ۹۸ تا پایان تیرماه سال ۱۴۰۰ برای شما . ضریب مربوطه که برای افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی استفاده شد و مبتنی بر حقوق سال های ۹۸ و ۹۹ بود در مورد شما استفاده نمی‌شود. البته به نظر من حق با شماست و از این نظر شما و تمام افرادی که در سال ۱۴۰۰ بازنشسته می شوند ضرر می کنید اما فعلاً رویه این است مگر این که بر اساس محاسبات در پایان سال به آن مبلغی اضافه شود. مشکلی که شما دارید این است که حقیقتا از حداقل های حقوق یا متوسط حقوق مستمری بگیران بیشتر محاسبه شده است و در یک اقدام شاید پوپولیستی ضریب خاصی برای امثال شما در سال ۱۴۰۰ مورد استفاده نخواهد گرفت. البته مواردی را که خدمت شما گفتنم بر اساس دستورالعمل خاصی نیست ولی بازنشستگان این چند وقت اخیر را که دیده‌ام هم اینگونه محاسبه شده است.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/