زمان برقراری مستمری بعد از طلاق توسط تامین اجتماعی

 ندا پورحسین: سوال بنده این هستش که بعد از ارائه تمام مدارک جهت دریافت حقوق بازنشستگی برای مادرم که مطلقه هستش  چرا بعد از اومدن بازرس و ارائه مدارک  انحصار وراثت و استشهادیه 3 ماه بازم طول میکشه برای تاییدیه؟ من همینجا پرسیدم و گفتن بعد از  اینکه بازرس میاد و  بقیه مدارک ارائه میشه بازم 3 ماه برای تاییدیه زمان لازمه ؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که معمولا به علت اینکه طلاق صوری این روزها به شدت زیاد شده است و متاسفانه اکثر افرادی که طراح می گیرند دوباره با همسرشان زندگی می‌کنند و صرفاً حقوق مستمری بازنشستگی پدرشان را می گیرند و سختگیری در این زمینه زیاد شده است و تحقیقات میدانی نیز اضافه شده است یعنی شما اگر بازرسی هم برای تان بیاید و مدارکتان هم کامل باشد باز هم باید چندین مرجع دیگر در همان سازمان تامین اجتماعی موضوع را تایید کنند و از طریق سایت‌های مختلف و ارگان‌های مختلف نیز بررسی صورت پذیرفته شود که طلاق شما صوری  نباشد. همچنین ممکن است به صورت غیرمستقیم تحقیقات محلی نیز انجام پذیرد بنابراین معمولاً بین ۳ ماه تا ۶ ماه طول می‌کشد تا مستمری بازنشستگی زنانی که طلاق گرفتند برقرار گردد.

 

 


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر