دریافت دیه به علت حادثه کاری

 سلام! وقت بخیر! من سرباز هستم (امریه معاونت علمی) . در یکی از شرکت های خصوصی تهران مشغول کارم و بچه شهرستانم. تقریبا آخر اسفند شرکت ما یک دورهمی آخر سال ۱۳۹۹ برای کارکنانش گذاشت. با همکاران فوتبال بازی کردیم و دچار حادثه شدم(رباطم پای چپم پاره شد). احساس پیچ خوردگی پا و پاره شدن چیزی را حس کردم. فکر کردم پایم پیچ خورده یا رگ به رگ شده است. فکر کردم چیز ساده ای هست و بیخیالش شدم. یه مدتی صبر کردم. دو هفته بعد دیدم نمیتونم راحت راه برم و درد دارم. رفتم دکتر گفت رباط صلیبی acl و مینیسک پاره کردی(هفته پیش پامو عمل کردم).mri گرفتم و گزارش آزمایش هم نشان دهنده این گفتار است.پارگی رباط صلیبی ACL و پارگی رباط مینیسک قدامی. هزینه عمل که تقریبا بیمه نیروهای مسلح داد. خودمم هزینه کردم ولی هزینه فیزیوتراپی یکم برام زیاد در میاد. من الان میتونم از شرکت درخواست غرامت کنم بعد گذشت ۶ ماه. پرونده پزشکیم  در بیمارستان است. با توجه به اینکه مکان انجام حادثه شرکت نبوده و شاهدان زیادی دارم (مدیر عامل شرکت و کارمندان) آیا میتونم تقاضای غرامت کنم ؟؟؟ و امیدی هست؟؟؟؟؟شرکت ما بیمه مدنی دارد؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که چون زمان زیادی گذشته است کار سختی است در چنین مواقعی معمولاً کارفرما باید در همان موقع از طریق بیمه نامه مسئولیت مدنی که دارد شما را به شرکت بیمه معرفی کند تا بتوانید آنرا بگیرید که به عنوان غرامت به شما پرداخت می شود وقتی ۶ ماه گذشته باشد شرکت بیمه احتمال می دهد که تمام موارد صحنه سازی بوده است و شما در بیرون از محل کار دچار حادثه شده اید شاهدان در این زمینه اهمیت چندانی ندارد باید مدارک مکتوب را دیده اید که نشان دهنده حادثه در محیط کار باشد البته توجه داشته باشید که حتی اگر بگویید فوتبال در محیط کار بازی می کردید دیگر به شما تعلق نمی گیرد چون که قانونا باید در قبال فعالیت‌های کاری دیه بگیرید و در صورتی که حادثه در محیط کاری ولی در فعالیت غیر کاری برای شما اتفاق افتاده باشد یا غرامت به شما تعلق نمی گیرد . با این حال پیشنهاد می‌کنم از طریق بیمه مسئولیت مدنی شرکت اقدام کنید و مواردی را که گفتم در نظر داشته باشید.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر