دریافت دیه به علت حادثه کاری

 سلام! وقت بخیر! من سرباز هستم (امریه معاونت علمی) . در یکی از شرکت های خصوصی تهران مشغول کارم و بچه شهرستانم. تقریبا آخر اسفند شرکت ما یک دورهمی آخر سال ۱۳۹۹ برای کارکنانش گذاشت. با همکاران فوتبال بازی کردیم و دچار حادثه شدم(رباطم پای چپم پاره شد). احساس پیچ خوردگی پا و پاره شدن چیزی را حس کردم. فکر کردم پایم پیچ خورده یا رگ به رگ شده است. فکر کردم چیز ساده ای هست و بیخیالش شدم. یه مدتی صبر کردم. دو هفته بعد دیدم نمیتونم راحت راه برم و درد دارم. رفتم دکتر گفت رباط صلیبی acl و مینیسک پاره کردی(هفته پیش پامو عمل کردم).mri گرفتم و گزارش آزمایش هم نشان دهنده این گفتار است.پارگی رباط صلیبی ACL و پارگی رباط مینیسک قدامی. هزینه عمل که تقریبا بیمه نیروهای مسلح داد. خودمم هزینه کردم ولی هزینه فیزیوتراپی یکم برام زیاد در میاد. من الان میتونم از شرکت درخواست غرامت کنم بعد گذشت ۶ ماه. پرونده پزشکیم  در بیمارستان است. با توجه به اینکه مکان انجام حادثه شرکت نبوده و شاهدان زیادی دارم (مدیر عامل شرکت و کارمندان) آیا میتونم تقاضای غرامت کنم ؟؟؟ و امیدی هست؟؟؟؟؟شرکت ما بیمه مدنی دارد؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که چون زمان زیادی گذشته است کار سختی است در چنین مواقعی معمولاً کارفرما باید در همان موقع از طریق بیمه نامه مسئولیت مدنی که دارد شما را به شرکت بیمه معرفی کند تا بتوانید آنرا بگیرید که به عنوان غرامت به شما پرداخت می شود وقتی ۶ ماه گذشته باشد شرکت بیمه احتمال می دهد که تمام موارد صحنه سازی بوده است و شما در بیرون از محل کار دچار حادثه شده اید شاهدان در این زمینه اهمیت چندانی ندارد باید مدارک مکتوب را دیده اید که نشان دهنده حادثه در محیط کار باشد البته توجه داشته باشید که حتی اگر بگویید فوتبال در محیط کار بازی می کردید دیگر به شما تعلق نمی گیرد چون که قانونا باید در قبال فعالیت‌های کاری دیه بگیرید و در صورتی که حادثه در محیط کاری ولی در فعالیت غیر کاری برای شما اتفاق افتاده باشد یا غرامت به شما تعلق نمی گیرد . با این حال پیشنهاد می‌کنم از طریق بیمه مسئولیت مدنی شرکت اقدام کنید و مواردی را که گفتم در نظر داشته باشید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر