محاسبه دیه قطع بند انگشت

 سلام وقت بخیر! بنده در حادثه کار نیم بند از انگشت اشاره و نیم بند از انگشت سوم دست چپ خود را از دست داده که توسط پزشکی قانونی و دکتر معتمد از کار افتادگی کامل یا همان فلج کامل تعیین شده و عصب انگشت چهارم هم خراشیده شده که زیاد حس ندارد. در ضمن از مچ دست هم پوست برداشته و گراف کردند که الان هم مچ دستم چسبندگی تعیین کردند. غیر از جراحات دیگر ظاهری! میخواستم بدونم دیه چقدر تعلق می‌گیرد؟  در ضمن چند درصد از کار افتادگی تعلق می گیرد. لازم به ذکر است که ارش نیز از طرف پزشکی قانونی تعلق گرفته و دقیقا 5/2 درصد بریده اند ممنون ؟

اگر بابت ارش ۵.۲ درصد دیه برای شما تعیین شده است بابت دیه صرفاً موارد زیر قابل پرداخت است :اول اینکه بابت نیم بند از انگشت اشاره و نیم بند از انگشت سوم که جمعاً یک بند می شود یک سوم دیه کامل به شما تعلق می‌گیرد که به نرخ دیه سال ۱۴۰۰،  ۱۶ میلیون تومان می‌شود. بابت ۵.۲ درصد هر چی که برای شما تعیین شده است حدود ۲۵ میلیون تومان دیه برای شما در نظر گرفته می شود. در مورد عکاس افتادگی من متوجه سوال شما نمی شوم شما بابت دیگه شکایت کردید در بحث دیگه چیزی به نام از کار افتادگی نداریم اما اگر منظورتان از کار افتادگی در کمیسیون پزشکی سازمان تامین اجتماعی است به نظر می‌رسد با توجه به کتابچه نقص عضو تامین اجتماعی حدود ۷ تا ۸ درصد ازکارافتادگی به شما تعلق بگیرد که کمتر از ۱۰ درصد می شود و چیزی از حقیقت به شما تعلق نخواهد گرفت. اگر بابت عصب انگشتان همه شما در سریع دهد احتمالا با کمی تحقیق ۱۰ درصد از کار افتادگی تعلق می گیرد که مشمول غرامت نقص عضو تامین اجتماعی خواهد شد این غرامت ۳۶ برابر حقوق از کار افتادگی بابت چنین آسیب دیدگی می باشد که به صورت یکجا به شما پرداخت می گردد .


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر