محاسبه دیه قطع بند انگشت

 سلام وقت بخیر! بنده در حادثه کار نیم بند از انگشت اشاره و نیم بند از انگشت سوم دست چپ خود را از دست داده که توسط پزشکی قانونی و دکتر معتمد از کار افتادگی کامل یا همان فلج کامل تعیین شده و عصب انگشت چهارم هم خراشیده شده که زیاد حس ندارد. در ضمن از مچ دست هم پوست برداشته و گراف کردند که الان هم مچ دستم چسبندگی تعیین کردند. غیر از جراحات دیگر ظاهری! میخواستم بدونم دیه چقدر تعلق می‌گیرد؟  در ضمن چند درصد از کار افتادگی تعلق می گیرد. لازم به ذکر است که ارش نیز از طرف پزشکی قانونی تعلق گرفته و دقیقا 5/2 درصد بریده اند ممنون ؟

اگر بابت ارش ۵.۲ درصد دیه برای شما تعیین شده است بابت دیه صرفاً موارد زیر قابل پرداخت است :اول اینکه بابت نیم بند از انگشت اشاره و نیم بند از انگشت سوم که جمعاً یک بند می شود یک سوم دیه کامل به شما تعلق می‌گیرد که به نرخ دیه سال ۱۴۰۰،  ۱۶ میلیون تومان می‌شود. بابت ۵.۲ درصد هر چی که برای شما تعیین شده است حدود ۲۵ میلیون تومان دیه برای شما در نظر گرفته می شود. در مورد عکاس افتادگی من متوجه سوال شما نمی شوم شما بابت دیگه شکایت کردید در بحث دیگه چیزی به نام از کار افتادگی نداریم اما اگر منظورتان از کار افتادگی در کمیسیون پزشکی سازمان تامین اجتماعی است به نظر می‌رسد با توجه به کتابچه نقص عضو تامین اجتماعی حدود ۷ تا ۸ درصد ازکارافتادگی به شما تعلق بگیرد که کمتر از ۱۰ درصد می شود و چیزی از حقیقت به شما تعلق نخواهد گرفت. اگر بابت عصب انگشتان همه شما در سریع دهد احتمالا با کمی تحقیق ۱۰ درصد از کار افتادگی تعلق می گیرد که مشمول غرامت نقص عضو تامین اجتماعی خواهد شد این غرامت ۳۶ برابر حقوق از کار افتادگی بابت چنین آسیب دیدگی می باشد که به صورت یکجا به شما پرداخت می گردد .


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان تلگرام با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر