محاسبه دیه قطع بند انگشت

 سلام وقت بخیر! بنده در حادثه کار نیم بند از انگشت اشاره و نیم بند از انگشت سوم دست چپ خود را از دست داده که توسط پزشکی قانونی و دکتر معتمد از کار افتادگی کامل یا همان فلج کامل تعیین شده و عصب انگشت چهارم هم خراشیده شده که زیاد حس ندارد. در ضمن از مچ دست هم پوست برداشته و گراف کردند که الان هم مچ دستم چسبندگی تعیین کردند. غیر از جراحات دیگر ظاهری! میخواستم بدونم دیه چقدر تعلق می‌گیرد؟  در ضمن چند درصد از کار افتادگی تعلق می گیرد. لازم به ذکر است که ارش نیز از طرف پزشکی قانونی تعلق گرفته و دقیقا 5/2 درصد بریده اند ممنون ؟

اگر بابت ارش ۵.۲ درصد دیه برای شما تعیین شده است بابت دیه صرفاً موارد زیر قابل پرداخت است :اول اینکه بابت نیم بند از انگشت اشاره و نیم بند از انگشت سوم که جمعاً یک بند می شود یک سوم دیه کامل به شما تعلق می‌گیرد که به نرخ دیه سال ۱۴۰۰،  ۱۶ میلیون تومان می‌شود. بابت ۵.۲ درصد هر چی که برای شما تعیین شده است حدود ۲۵ میلیون تومان دیه برای شما در نظر گرفته می شود. در مورد عکاس افتادگی من متوجه سوال شما نمی شوم شما بابت دیگه شکایت کردید در بحث دیگه چیزی به نام از کار افتادگی نداریم اما اگر منظورتان از کار افتادگی در کمیسیون پزشکی سازمان تامین اجتماعی است به نظر می‌رسد با توجه به کتابچه نقص عضو تامین اجتماعی حدود ۷ تا ۸ درصد ازکارافتادگی به شما تعلق بگیرد که کمتر از ۱۰ درصد می شود و چیزی از حقیقت به شما تعلق نخواهد گرفت. اگر بابت عصب انگشتان همه شما در سریع دهد احتمالا با کمی تحقیق ۱۰ درصد از کار افتادگی تعلق می گیرد که مشمول غرامت نقص عضو تامین اجتماعی خواهد شد این غرامت ۳۶ برابر حقوق از کار افتادگی بابت چنین آسیب دیدگی می باشد که به صورت یکجا به شما پرداخت می گردد .


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر