سن بازنشستگی تامین اجتماعی با 20 سال سابقه

 سلام !خانمی هستم ۴۲ ساله با  ۲۱  سال سابقه !  درخواست بازنشستگی دادم  و حالا که قرار است بازنشست شوم سازمان اعلام کرده دو سال آخر به دلیل عدم حضور هنگام بازرسی غیر قابل قبول و در ضمن عنوان شغل من در قرارداد که منشی تبلیغات بوده و کارگاه کوچک بوده از بازنشست کردن من سرباز زده و کمیسیون رد کرده و قبول نکرده اند در حالی که حق بیمه من در این بیست و یک سال به طور قانونی واریز شده است . باید چه کنم و سوال مهم من این است آیا سازمان می تواند دو سال آخر سابقه من را ابطال کند؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که سابقه بیمه معمولاً تا ۶ ماه قابل ابطال است و یک طرفه نمی توانند دو سال سابقه بیمه را ابطال کرد. در مورد اینکه می خواهید با ۴۲ سال بازنشسته بشید این قانون برای خانم هایی هست که در کارگاههای مشمول قانون کار مشغول به فعالیت می باشند تا بتوانند از مزایای کار در محیط های سخت استفاده کنند. در این زمینه کمیته‌ای در تامین اجتماعی تشکیل شده است که مصادیق این کارگاه‌ها را بررسی می‌کند و در صورت عدم تایید نمی‌شود از قانون ۴۲ سال سن  و ۲۰ سال سابقه استفاده کرد. به صورت کلی شما می توانید به دیوان عدالت اداری بابت این موضوع شکایت کنید. احتمالاً در مورد دو سال سابقه حق بیمه تان به نتیجه خواهید رسید اما بابت اینکه بتوانید از این قانون استفاده کنید کار کمی سخت است چون کارگاه‌های مشمول قانون کار نیز تعاریفی دارد که بعضاً ممکن فرمایید کارگاهی شما احتمالاً کارگاهی کوچکی بوده است مصداق آن نباشد.  به نظر من بهتر است از یک وکیل خوب در این زمینه استفاده کنید چون این کار کار ساده ای نیست.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر