سن بازنشستگی تامین اجتماعی با 20 سال سابقه

 سلام !خانمی هستم ۴۲ ساله با  ۲۱  سال سابقه !  درخواست بازنشستگی دادم  و حالا که قرار است بازنشست شوم سازمان اعلام کرده دو سال آخر به دلیل عدم حضور هنگام بازرسی غیر قابل قبول و در ضمن عنوان شغل من در قرارداد که منشی تبلیغات بوده و کارگاه کوچک بوده از بازنشست کردن من سرباز زده و کمیسیون رد کرده و قبول نکرده اند در حالی که حق بیمه من در این بیست و یک سال به طور قانونی واریز شده است . باید چه کنم و سوال مهم من این است آیا سازمان می تواند دو سال آخر سابقه من را ابطال کند؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که سابقه بیمه معمولاً تا ۶ ماه قابل ابطال است و یک طرفه نمی توانند دو سال سابقه بیمه را ابطال کرد. در مورد اینکه می خواهید با ۴۲ سال بازنشسته بشید این قانون برای خانم هایی هست که در کارگاههای مشمول قانون کار مشغول به فعالیت می باشند تا بتوانند از مزایای کار در محیط های سخت استفاده کنند. در این زمینه کمیته‌ای در تامین اجتماعی تشکیل شده است که مصادیق این کارگاه‌ها را بررسی می‌کند و در صورت عدم تایید نمی‌شود از قانون ۴۲ سال سن  و ۲۰ سال سابقه استفاده کرد. به صورت کلی شما می توانید به دیوان عدالت اداری بابت این موضوع شکایت کنید. احتمالاً در مورد دو سال سابقه حق بیمه تان به نتیجه خواهید رسید اما بابت اینکه بتوانید از این قانون استفاده کنید کار کمی سخت است چون کارگاه‌های مشمول قانون کار نیز تعاریفی دارد که بعضاً ممکن فرمایید کارگاهی شما احتمالاً کارگاهی کوچکی بوده است مصداق آن نباشد.  به نظر من بهتر است از یک وکیل خوب در این زمینه استفاده کنید چون این کار کار ساده ای نیست.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر