آیا شغل فرزکاری جزء مشاغل سخت و زیان آور است؟

 بنده ۲۵سال فرزکار و در شرکت مشغول کارم ولی هیچوقت مامور پیگیری بیمه جهت پیگیری عنوان شغلی به شرکت نیامده و تا پارسال حق بیمه ما کارگری ساده رد میشده ولی ۱ساله کارمندی رد میکنند. بنده به علت کار سنگین و دستگاه سنگین کمردرد و دیسک کمر گرفته ام. سالها دیسک کمر دارم و۱۵سال است سیاتیک پا دارم و بی نهایت عود کرده و در خواب به علت اسپاسم پا و درد بی نهایت از خواب میپرم‌ و پاهایم تا زانو یکسره می سوزد و آتیش می گیرم. سریع باید بشینم تا از اون حالت خارج شود ولی سوزش همیشه بامن است. چرا بیمه و اداره کار پیگیری سختی کار ما را انجام نمیدهد؟ آیا با این همه درد و با۲۵سال کار سنگین بنده نباید بیمه تراشکاری داشته باشم باید کارگری ساده باشم؟  در صورتی که یک فرزکار با تجربه هستم. اگر حق ما را نتوانستید بگیرید از شما پیش خدا شکایت میکنم.

 ۲۱سال فقط در این شرکت به عنوان فرزکار استخدام شدم. از ترس از دست ندادن مجبور بودم بیمه ساده که رد می کردند را امضا کنم. آیا این درست است که هزاران نفر مثل من تراشکار ماهر باشند ولی از ترس از دست ندادن کار زیر پرچم کارفرما قرار گیریم این چند سال و پول بیمه ما که تراشکار بودیم ولی حق بیمه ساده رد شد چه می شود؟ چه کسی پاسخگوست؟ من دیگر برای راه رفتنم هم نیاز به عصا دارم ولی بازم به علت بی قانونی باید مثل کارگر صفر و جوان هرروز بهتر از دیروز کار کنم. چون کار ما با نقشه خوانی است و زمانبندی هم شده اگر روی تایم نقشه و کار را نتوانستیم بزنیم مزایا کسر می کنند و جریمه میکنند. از شما استدعا دارم با این همه مهارت و فشار کاری که دارم حق چندین ساله ما را پس بگیرید و سختی کار برایمان در نظر بگیرید.سپاسگذارم؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که ظاهراً مخاطب تان را اشتباه گرفتید. ما اینجا یک سایت مشاوره هستیم و قدرت اجرایی نداریم . شما باید از طریق اداره کار شکایت کنید و البته می‌توانید از طریق تامین اجتماعی هم درخواست‌ دهید از محل کارتان بازرسی صورت پذیرد ولی تامین اجتماعی معمولاً چنین کاری نمی‌کند . بنابراین بهتر است از طریق اداره کار شکایت کنید و تا زمانی که در کارگاه هستید شکایت را انجام دهید و درخواست کنید که تمام سال هایی که در آنجا کار کرده‌اید حق بیمه تان به عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور پرداخت شود . این تنها کاری که می‌توانید انجام دهید و هر کار دیگه ای بی فایده خواهد بود.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه شکستگی بینی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر