شکایت خسارت تاخیر در تادیه طلب از کارفرما از چه زمانی محاسبه می شود؟

 با سلام و احترام خدمت شما کارشناس بزرگوار! در خصوص تاخیر تادیه سوال داشتم. با توجه به اینکه طبق مصوبه تعیین حق عیدی و پاداش پایان سال , حداکثر مهلت پرداخت تا آخرین روز سال مربوطه هست. از طرفی هم تاخیر تادیه در جایی که موضوع وجه نقد باشه از زمان مطالبه حساب میشه حال چنانچه حق عیدی برای سال 90 که باید سال 90 پرداخت بشه و پرداخت نشده باشد در صورتی که امسال رای هیات تشخیص برای حق عیدی سالهای 90 الی 99 صادر شده باشه و مبلغ 15 میلیون معین شده.در صورتی که طبق نرخ روز حدود 80 میلیون تومان خواهد شد. آیا می توان به استناد ماده 522 قانون مدنی , به علت کاهش ارزش پول رایج کشور  و اختلاف بسیار فاحش  از مراجع قضایی خسارت تاخیر تادیه نمود و اصولا با توجه به اطلاعاتی که حضرتعالی دارید آیا درخواست تاخیر تادیه پذیرفته میشه؟ و اگر پذیرفته بشه از زمان سررسید محاسبه میشه یا از زمان مطالبه؟ و اصلا مراجع قبول میکنن یا نه؟ ممنون میشم اگر حقیر را دقیقا راهنمایی فرمایید.چون طبق محاسبه ای که انجام دادم.از بابت حق عیدی و پاداش , حق پایه سنوات و حق اولاد برای سالهای 89 الی 99 در رای صادره با حقوق همان سالها در حدود 28 میلیون تومان قید شده است در صورتیکه طبق شاخص روز این مبلغ حدود 150 میلیون تومان میشه؟

بله . می توانید بعد از گرفتن رای اداره کار بابت خسارت تاخیر در تادیه شکایت کنید. متاسفانه در این زمینه مبنای مشخصی وجود ندارد و بعضی از قضات از تاریخی که حقوق و مزایای شما پرداخت نشده است محاسبه می کنند و بعضی از گذار از تاریخی که شکایت کرده اید گروه دوم که محاسبه شان بر اساس تاریخ به شکایت است معمولاً در اکثریت هستند.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه شکستگی بینی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر