آیا دادن ضمانت نامه برای پرداخت حق بیمه به کارفرما ضروری است؟

سلام و عرض ادب ! من کارفرما هستم و دفتر کارم به صورت اجاره است . مالک گفته اگر بدهی بیمه داشته باشم ملکی که اجاره است مصادره می شود. و باید ضمانت نامه ببرم؟! درسته ایا؟ ؟ 

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که معمولاً ملک مصادره نمی‌شود و این اتفاق برای بدهی‌های زیاد و در مراحل نهایی اتفاق می‌افتد . اما مالک بدهکار ‌بیمه می‌شود و ممکن است دچار دردسر شود. بنابراین شما باید بعد از اینکه بخواهید اجاره نامه را فسخ کنید و مبلغ رهن تان را بگیرید مفاصا حساب بیمه هم به مالک بدهید.  به نظر من ضمانت نامه ضرورتی ندارد و معمولاً در چنین مواردی ضمانتنامه گرفته نمی‌شود . در هنگام پایان قرارداد و هنگامی که  مبالغ پیش پرداخت می گیرید باید مفاصا حساب بیمه ایران نیز به کارفرما بدهید زیرا اگر حق بیمه را پرداخت نکرده باشید یعنی حق بیمه کارگران یا حق بیمه قراردادها را ،  مالک ساختمان و البته خود شما به صورت مشترک مسئولیت دارید.

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر