آیا دادن ضمانت نامه برای پرداخت حق بیمه به کارفرما ضروری است؟

سلام و عرض ادب ! من کارفرما هستم و دفتر کارم به صورت اجاره است . مالک گفته اگر بدهی بیمه داشته باشم ملکی که اجاره است مصادره می شود. و باید ضمانت نامه ببرم؟! درسته ایا؟ ؟ 

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که معمولاً ملک مصادره نمی‌شود و این اتفاق برای بدهی‌های زیاد و در مراحل نهایی اتفاق می‌افتد . اما مالک بدهکار ‌بیمه می‌شود و ممکن است دچار دردسر شود. بنابراین شما باید بعد از اینکه بخواهید اجاره نامه را فسخ کنید و مبلغ رهن تان را بگیرید مفاصا حساب بیمه هم به مالک بدهید.  به نظر من ضمانت نامه ضرورتی ندارد و معمولاً در چنین مواردی ضمانتنامه گرفته نمی‌شود . در هنگام پایان قرارداد و هنگامی که  مبالغ پیش پرداخت می گیرید باید مفاصا حساب بیمه ایران نیز به کارفرما بدهید زیرا اگر حق بیمه را پرداخت نکرده باشید یعنی حق بیمه کارگران یا حق بیمه قراردادها را ،  مالک ساختمان و البته خود شما به صورت مشترک مسئولیت دارید.

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر