ساعات کار در هفته چگونه محاسبه می شود؟

 سلام ! وقت بخير ! در خصوص كاركرد مهرماه 1400 : 5 جمعه و 3 تعطيل رسمي غير از جمعه و بعبارتي 22 روز كاري داشته ايم كه با اين حساب ساعات كار موظفي مهرماه برابر22*7.33 يعني 161 ساعت خواهد بود. اگر تاييد مي فرماييد حال اگر كارفرما حسب توافق، روزهاي پنجشنبه را تعطيل و ساعت كار آن را بر ساير ايام هفته سرشكن كرده باشد،كارگر روزي 8.75 ساعت موظفي دارد كه براي مهرماه 20 روز سركار بوده است.لذا با 8.75 ساعت كار روزانه مي شود 20*8.75 برابر 175 ساعت حضور در مهرماه 1400 . سوال من اين است كه آيا كارگر مي تواند تفاضل 161-175 يعني 14 ساعت مازاد موظفي را بعنوان اضافه كاري مطالبه نمايد؟ با تشكر ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که محاسبه تان اشتباه است. شما ساعت کاری روزانه را ۷.۳۳ ساعت به عنوان کار قانونی محاسبه کرده‌اید که اشتباه است. ساعت کار قانونی تان 8.75 ساعت می باشد زیرا طبق قانون کار ۴۴ ساعت کار باید در هفته  انجام بپذیرد. پنج شنبه ها تعطیل است و بنابراین روزانه 8.75 ساعت کارکرد خواهید داشت بنابراین دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید. ۷.۳۳ وقتی محاسبه می‌شود که پنجشنبه ها سر کار باشید ولی رویه  کارگاهتان چیز دیگری است.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر