شکایت از کارفرما بابت دیه به دیوان عدالت اداری

 ببخشید بنده جودکی هستم. خلاصه عرض کنم خدمتتون بنده راننده سنگین غلطک هستم . برای بنیاد مسکن کار میکنم . تقریبا ۱۴سال سابقه کار دارم . الان حدود پنج ماه میشه که کمرم درد میکرد .  مراجعه کردم پزشک متخصص گفتند که دو تا از مهره هایم ترک خوردگی ایجاد شده و همچنین لقی مهره دارم . خلاصه کلام یکی از همکارانم گفت که باید شکایت کنم به دیوان عدالت تا برایم دیه بیاید ؟! شما میشه لطفا به من مشورت بدید ببینم باید چکار کنم چیزی دستم رو میگیره یا نه ؟ 

نه متاسفانه . دیوان عدالت اداری در این زمینه کاری نمی کند . دیوان عدالت اداری برای شکایت در امور اداری است و در زمینه دیه نمی توانید شکایت کنید. اما در زمینه دیه شما می توانید از طریق کلانتری یا دادسرا و پزشکی قانونی شکایت کنید و بعد از گرفتن رای از پزشکی قانونی در دادسرا از کارفرما شکایت کنید . البته بازرس اداره کار یا کارشناس دادگستری باید تایید کند که ترک خوردگی مهره های شما ناشی از بی دقتی یا مشکلات مرتبط با کارفرما است . کارفرما اگر ۱۰۰ درصد یا با درصد کمتر مقصر شناخته شود دیه شما را بادی پرداخت کند یعنی باید حادثه رخ داده باشد که مربوط به کارفرما باشد وگرنه به نتیجه نمی‌رسید . حتماً برای بازرسی اداره کار که کارشناس فنی است یا رای کارشناس دادگستری در این زمینه مبنی بر مقصر بودن کارفرما باید وجود داشته باشد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر