شکایت از کارفرما بابت دیه به دیوان عدالت اداری

 ببخشید بنده جودکی هستم. خلاصه عرض کنم خدمتتون بنده راننده سنگین غلطک هستم . برای بنیاد مسکن کار میکنم . تقریبا ۱۴سال سابقه کار دارم . الان حدود پنج ماه میشه که کمرم درد میکرد .  مراجعه کردم پزشک متخصص گفتند که دو تا از مهره هایم ترک خوردگی ایجاد شده و همچنین لقی مهره دارم . خلاصه کلام یکی از همکارانم گفت که باید شکایت کنم به دیوان عدالت تا برایم دیه بیاید ؟! شما میشه لطفا به من مشورت بدید ببینم باید چکار کنم چیزی دستم رو میگیره یا نه ؟ 

نه متاسفانه . دیوان عدالت اداری در این زمینه کاری نمی کند . دیوان عدالت اداری برای شکایت در امور اداری است و در زمینه دیه نمی توانید شکایت کنید. اما در زمینه دیه شما می توانید از طریق کلانتری یا دادسرا و پزشکی قانونی شکایت کنید و بعد از گرفتن رای از پزشکی قانونی در دادسرا از کارفرما شکایت کنید . البته بازرس اداره کار یا کارشناس دادگستری باید تایید کند که ترک خوردگی مهره های شما ناشی از بی دقتی یا مشکلات مرتبط با کارفرما است . کارفرما اگر ۱۰۰ درصد یا با درصد کمتر مقصر شناخته شود دیه شما را بادی پرداخت کند یعنی باید حادثه رخ داده باشد که مربوط به کارفرما باشد وگرنه به نتیجه نمی‌رسید . حتماً برای بازرسی اداره کار که کارشناس فنی است یا رای کارشناس دادگستری در این زمینه مبنی بر مقصر بودن کارفرما باید وجود داشته باشد.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر